بیرانوند: اولویتم پرسپولیس است

علیرضا بیرانوند می‌گوید نمی‌تواند چشم بسته با یک تیم اروپایی قرارداد ببندد و در صورت پیشنهاد پرسپولیس اولویتش سرخ‌پوش شدن است.

یدک کشیدن لقب لژیونر برای گلر بلندقامت تیم ملی شیرین نبود و او در اروپا بیشتر بازی‌ها را از روی نیمکت دنبال کرد تا حالا خود او در تکاپو برای بازی فیکس در تیمی دیگر در سال جام جهانی باشد. از صحبت‌های بیرانوند این طور برمی‌آید که او بدش نمی‌آید به لیگ ایران بازگردد و جایگاه سابق خود را در تیم پرسپولیس به دست آورد.

او البته تأکید دارد که پیشنهادی از پرسپولیس دریافت نکرده و صحبتی با مسئولان این تیم انجام نداده اما این را هم می‌گوید که چند تیم او را می‌خواهند اما اولویتش پرسپولیس است. همین یعنی یک چراغ سبز از سوی دروازه‌بان تیم ملی برای بازگشت به تیم محبوبش.

صحبت‌های ایران ورزشی با علیرضا بیرانود را در ادامه بخوانید:

این روزها نام تو به‌عنوان گزینه اصلی بازگشت به پرسپولیس و حراست از دروازه این تیم در فصل بعد برده می‌شود. می‌خواهم خیلی واضح بگویی که شرایط بازگشت تو چگونه است و آیا مذاکره‌ای میان شما صورت گرفته؟
بگذارید یک حرفی بزنم. سال جام جهانی برای من خیلی مهم است و به قول اسکوچیچ باید جایی باشم که کامل بازی کنم. با این کار هم به خودم کمک می‌کنم و هم به تیم ملی. این اتفاقی است که باید برای من بیفتد. در این دو سال ۲۰، ۳۰ درصد از بازی‌های باشگاهی را انجام داده‌ام. در آنتورپ ۱۲، ۱۳بار در ترکیب قرار گرفتم و در بواویشتا هم ۹ یا ۱۰ بار در ارنج حضور داشته‌ام. البته اینجا اگر مصدوم نمی‌شدم خیلی بیشتر هم بازی می‌کردم. چون وقتی آسیب دیدم، دروازه‌بان دیگرمان آمد، خوب ظاهر شد و جایگاه خودش را تثبیت کرد. فصل بعد برای من خیلی اهمیت دارد. باید جایی باشم که از لحاظ روحی- روانی مشکلی برایم پیش نیاید و البته بازی هم بکنم. واقعیتش هنوز تصمیمی درباره آینده‌ام نگرفته‌ام. نه کسی از پرسپولیس با من تماس گرفته و نه مذاکره‌ای انجام شده. آرزوی هر بازیکنی است که در پرسپولیس بازی کند، بخصوص من که همیشه این تیم را از صمیم قلب دوست داشتم. ۴ هفته دیگر از بازی‌های بواویشتا در پرتغال باقی مانده و امیدوارم در پایان فصل بتوانم بهترین تصمیم را بگیرم.

اگر پرسپولیس پیشنهاد بدهد چطور؟ چه جوابی می‌دهی؟
قرارداد قرضی من با بواویشتا پایان فصل تمام می‌شود اما دو سال دیگر با آنتورپ قرارداد دارم. البته سال دومش توافقی است. تا جایی که من می‌دانم آنتورپ با توجه به اینکه احتمالاً در جام جهانی شرکت می‌کنم، می‌خواهد روی من سرمایه‌گذاری کند تا درآمدزایی کند. بنابراین یک راهکار باقی می‌ماند. من قراردادم را هم یک سال دیگر با آنتورپ تمدید کنم و با انتقالی قرضی به یک تیم دیگر بروم. با این شرایط نه به تیمی که مرا جذب می‌کند فشار می‌آید و نه آنتورپ مرا برای همیشه از دست می‌دهد.

نگفتی جوابت به پیشنهاد رسمی و احتمالی پرسپولیس چیست؟
من الان در اروپا ۲، ۳ پیشنهاد دارم. با یکی از آنها هم جلساتی برگزار کرده‌ام. نمی‌توانم ریسک کنم و باید مشورت بیشتری انجام بدهم. نباید چشمم را ببندم و با تیم‌های اروپایی قرارداد امضا کنم. اروپایی‌ها یک مثالی دارند که می‌گویند وقتی وارد میدان جنگ می‌شوی، نباید مادر مادر کنی. نمی‌خواهم قراردادی ببندم و بعد بگویم ای خدا، چه شرایطی رقم خواهد خورد. پرسپولیس اما اگر پیشنهاد بدهد، اولویت من امضای قرارداد با این تیم است. امیدوارم اتفاقات خوب بیفتد و سال آینده بهترین تصمیم را برای ادامه فوتبالم بگیرم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.