ایلان ماسک در فکر تصاحب توئیتر!

ایلان ماسک قصد دارد تمام توئیتر را خریداری کند.

ایلان ماسک آخرین پیشنهاد خود را برای خرید شرکت توییتر ارائه کرده و می گوید این شرکت پتانسیل فوق العاده ای دارد.

ثروتمندترین مرد جهان ۵۴.۲۰ دلار در ازای هر سهم توئیتر به صورت نقدی ارائه خواهد کرد که نشان دهنده ۵۴ درصد حق بیمه نسبت به قیمت پایانی ۲۸ ژانویه و ارزشی حدود ۴۳ میلیارد دلار است. این در حالی است که سهام این شرکت رسانه‌های اجتماعی اخیرا ۱۸ درصد افزایش یافته است.

ماسک ۵۰ ساله، این پیشنهاد را روز پنجشنبه در پرونده‌ای در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد. این میلیاردر، که شرکت تسلا را نیز کنترل می‌کند. او درباره تغییراتی که می‌خواهد در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اعمال کند، صریح صحبت کرده است، و شرکت پس از اعلام اینکه ماسک به بزرگترین سهامدار شرکت تبدیل شده است او را به عضویت در هیئت مدیره دعوت کرد.

پس از اینکه خبر خرید سهام اولیه توسط او منتشر شد، ماسک بلافاصله شروع به نظرسنجی از کاربران دیگر در مورد اقدامات احتمالی کرد، از تبدیل دفتر مرکزی توئیتر در سانفرانسیسکو به پناهگاه بی خانمان‌ها و افزودن دکمه ویرایش برای توییت‌ها گرفته تا اعطای علائم تأیید خودکار به کاربران ممتاز.

بر اساس شاخص میلیاردر بلومبرگ، او در حال حاضر حدود ۲۶۰ میلیارد دلار ارزش دارد، در حالی که ارزش بازار توئیتر حدود ۳۷ میلیارد دلار است. برخی معتقدند ماسک می‌تواند از عهده تصاحب توئیتر برآید.

ماسک در نامه‌ای به هیئت مدیره توئیتر گفت که او معتقد است توئیتر نه شکوفا خواهد شد و نه به الزامات اجتماعی [آزادی بیانش]در شکل کنونی آن عمل خواهد کرد، بلکه توئیتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

بعید است که تصاحب کامل توئیتر توسط ماسک یک فرآیند طولانی مدت باشد. ماسک گفت: “اگر معامله کارساز نباشد، با توجه به اینکه من به مدیریت اعتماد ندارم و معتقدم که می‌توانم تغییرات لازم را در بازار عمومی ایجاد کنم، باید در موقعیت خود به عنوان سهامدار تجدید نظر کنم. ”

آدام کریسافولی از Vital Knowledge در گزارشی گفت که پیشنهاد ۵۴.۲۰ دلاری به ازای هر سهم برای سهامداران یا هیئت مدیره “خیلی کم” است که نمی‌تواند آن را بپذیرد و افزود که سهام این شرکت کمتر از یک سال پیش به ۷۰ دلار رسید.

ماسک، مورگان استنلی را به عنوان مشاور خود برای تصاحب استخدام کرده است. قیمت پیشنهادی همچنین شامل شماره ۴۲۰ است که به طور گسترده به عنوان یک مرجع رمزگذاری شده برای ماری جوانا شناخته می‌شود. او همچنین ۴۲۰ دلار را به عنوان قیمت سهام برای احتمالاً خصوصی کردن تسلا در سال ۲۰۱۸ انتخاب کرد، حرکتی که او را مورد بررسی دقیق SEC قرار داد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.