افزایش 13 هزار و 539 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۳ هزار و ۵۳۹ واحد همراه شد.

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با رشد ۱۳ هزار و ۵۳۹ واحد به رقم یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۶۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۴۶۷۵ واحد به رقم ۳۸۷ هزار و ۶۳۹ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۸۴۴ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۸۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۶۶۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۹۳ صدم درصد رشد کردند.

این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۲ درصد رشد داشتند. شاخص آزاد شناور ۹۲ صدم درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس فقط ۹۸ صدم درصد تقویت شد و شاخص بازار دوم بورس ۸۷ صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت تهران، گروه مپنا، مخابرات ایران و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۲۰۹ واحد افزایش به رقم ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۲۸ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس هم ۳۴۳ هزار میلیارد تومان شد.

معامله گران در فرابورس امروز بیش از ۲.۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۳۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۹۰۸ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز نمادهای آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی مارون و ذغال سنگ پروده طبس بیشترین اثر افزایش بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.