هواشناسی ایران امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

امروز در ۹ استان کشور، رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های سمنان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و شرق مازندران رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد. در برخی نقاط وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و یا رویداد تگرگ است.

یکشنبه در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سواحل دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده رخ می‌دهد و به تدریج با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و غرب اصفهان رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه بارش در شمال غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب غرب ادامه خواهد داشت، همچنین در این روز در سواحل دریای خزر نیز بارش خفیف باران گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد.

سه‌شنبه بارش علاوه بر نوار غربی، استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین، سواحل دریای خزر، نیمه غربی اصفهان و شمال فارس را نیز در بر خواهد گرفت. در استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، لرستان، ارتفاعات شمال خوزستان، جنوب استان‌های همدان، زنجان و قزوین، شرق تهران و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت.

چهارشنبه بارش در غرب کشور تضعیف شده و در شمال غرب و نوار شمالی کشور به شکل رگبار پراکنده ادامه خواهد داشت.

شنبه در جنوب، مرکز، شرق و شمال غرب، یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق و شرق وزش باد نسبتا شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز خلیج فارس مواج است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.