ماریوپل هنوز سقوط نکرده است

ارزیابی‌های آمریکا همچنان حاکی از آن است که ماریوپل سقوط نکرده و اوکراینی‌ها در آنجا مقاومتی فعال داشته و از شهرشان دفاع می‌کنند.

به نقل از ایسنا، به رغم اعلام پیروزی روسیه در ماریوپل، سخنگوی پنتاگون گفت، آمریکا معتقد است که ماریوپل هنوز «مورد منازعه» است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، آمریکا هنوز معتقد است که ماریوپل «تحت منازعه» است. این اظهارات کربی یک روز پس از آن مطرح می‌شود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در این شهر بندری اعلام پیروزی کرد.

کربی گفت که «مشخص نیست» چرا پوتین چنین حرفی زد و سخنان او باید با شک و تردید بررسی شود.

این سخنگو در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت: او (پوتین) روز پنجشنبه نمایش بزرگی به راه انداخت و گفت که وارد آن کارخانه نشده و مردمی که در آن حضور دارند را قلع‌وقمع نخواهد کرد. (اما) من فکر می‌کنم که باید تماشا کنیم و ببینیم که روس‌ها واقعا چه کاری می‌کنند.

او ادامه داد، ارزیابی‌های آمریکا همچنان حاکی از آن است که ماریوپل سقوط نکرده و اوکراینی‌ها در آنجا مقاومتی فعال داشته و از شهرشان دفاع می‌کنند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت، «هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ماریوپل کاملا سقوط کرده است» و ادعا‌های پیروزی پوتین در این شهر را «بحث برانگیز» دانست.

بایدن گفت که روسیه باید به شهروندان و غیرنظامیانی که در یک کارخانه فولاد و دیگر اماکن پناه گرفته‌اند، اجازه دهد تا در امنیت از آنجا خارج شوند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.