کف بودجه خرید مسکن در تهران چقدر است؟

واحد‌های ریزمتراژ در حالی مناسب‌ترین گزینه برای خرید اول در بازار مسکن هستند که چند منطقه عمده شهر تهران به عنوان محل تمرکز این واحد‌ها شناخته می‌شود.

در چند منطقه شهر تهران بیشترین میزان تمرکز از این واحد‌های مسکونی وجود دارد که می‌توان گفت متوسط قیمت مسکن در این مناطق کمتر از متوسط قیمت مسکن در شهر تهران_زیرمترمربعی ۳۵‌میلیون تومان- است.
این گروه از واحد‌ها به‌خصوص در برخی از مناطق نیمه شرقی وجنوب شرقی تهران از تنوع و تعداد بالاتری برخوردار هستند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق ۷ تا ۲۲ تهران کمتر از ۳۵‌میلیون تومان است، اما مناسب‌ترین مناطق برای خرید خانه اولی‌ها مناطق ۹ تا ۲۱ شهر تهران هستند.

هم اکنون متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این مناطق ۲۱‌میلیون تومان است که فاصله قابل‌توجهی با متوسط هر مترمربع مسکن در شهر تهران دارد. در این مناطق برای خرید یک آپارتمان ریزمتراژ ۴۵ مترمربعی متقاضیان باید بودجه‌ای در حدود یک‌میلیارد تومان در اختیار داشته باشند و می‌توان گفت که هم اکنون حداقل مبلغ برای خرید چنین آپارتمانی حول و حوش یک‌میلیارد تومان است. هرچند در برخی مناطق منطقه ۱۸ با قیمت‌های پایین‌تر نیز می‌توان اقدام به خرید یک آپارتمان ریزمتراژ حداقلی کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مناطق ۹ و ۱۰ و مناطق ۷ و ۸ و همچنین منطقه ۱۴ شهر تهران بیشترین حجم از عرضه فایل فروش واحد‌های مسکونی ریزمتراژ – کمتر از ۵۰ مترمربع- را به خود اختصاص داده اند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق ۹ و ۱۰ برابر با حدود ۲۴‌میلیون تومان، مناطق ۷ و ۸ برابر با ۳۳‌میلیون ومنطقه ۱۴ برابر با ۲۵‌میلیون تومان است.
متقاضیان خرید مسکن در این مناطق برای خرید یک آپارتمان ریزمتراژ باید بین یک تا یک و نیم‌میلیارد تومان هزینه کنند. در جدول زیر مشخصات و قیمت برخی از واحد‌های ریزمتراژ که روز گذشته به بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران عرضه شدند درج شده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.