مبتلایان کرونا در جهان از ۵۱۰ میلیون نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۰ میلیون و ۹۹ هزار و ۹۶۷ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۴۵ هزار و ۶۲۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۳ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۵۵۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۷ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۷۳۳,۸۶۳ ۱,۰۱۸,۵۸۲
۲ هند ۴۳,۰۶۲,۰۹۷ ۵۲۲,۲۲۳
۳ برزیل ۳۰,۳۵۵,۹۱۹ ۶۶۲,۷۷۷
۴ فرانسه ۲۸,۳۱۷,۹۱۵ ۱۴۵,۲۵۷
۵ آلمان ۲۴,۲۲۷,۶۸۰ ۱۳۴,۸۱۷
۶ انگلیس ۲۱,۹۷۸,۱۹۸ ۱۷۳,۶۹۳
۷ روسیه ۱۸,۱۴۴,۷۸۸ ۳۷۵,۰۶۱
۸ کره جنوبی ۱۷,۰۰۹,۸۶۵ ۲۲,۳۲۵
۹ ایتالیا ۱۶,۱۶۱,۳۳۹ ۱۶۲,۷۸۱
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۲۱,۱۵۱ ۹۸,۷۰۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۱۷ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۹۹۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، استرالیا، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.