آما جهانی کرونا چهارشنبه ۷ اردیبهشت/ بیش از ۶ میلیون و ۲۴۰ هزار قربانی

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۰ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۴۲۹ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۴ میلیون و ۹۲ هزار و ۶۴۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۷ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۷۸۹,۷۱۶ ۱,۰۱۹,۰۰۸
۲ هند ۴۳,۰۶۵,۶۶۶ ۵۲۲,۳۷۴
۳ برزیل ۳۰,۳۷۸,۰۶۱ ۶۶۲,۹۴۱
۴ فرانسه ۲۸,۴۱۵,۴۱۳ ۱۴۵,۴۲۷
۵ آلمان ۲۴,۳۶۳,۳۷۹ ۱۳۵,۱۲۴
۶ انگلیس ۲۱,۹۹۴,۸۰۹ ۱۷۴,۱۴۴
۷ روسیه ۱۸,۱۵۱,۸۹۵ ۳۷۵,۲۳۷
۸ کره جنوبی ۱۷,۰۸۶,۶۲۶ ۲۲,۴۶۶
۹ ایتالیا ۱۶,۱۹۱,۳۲۳ ۱۶۲,۹۲۷
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۲۳,۶۶۲ ۹۸,۷۲۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۸ هزار و ۴۲۴ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، استرالیا، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.