اخبار مهم برای بورس امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

مهم‌ترین اخبار برای بورس امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت کدام است؟

بورس روز گذشته سه‌شنبه با رشد بیش از ۲۲ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۶۰۶ هزار واحدی رسید و طلسم دو ساله خود را شکست.  امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای امروز روند نسبتا مثبتی را تجربه می‌کند.

قرار است امروز سهام شرکت سیمان آبیک با نماد سابیک در بورس عرضه اولیه شود.

اگر از این عرضه اولیه استقبال شود، نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه می‌شود.

کارای تک کابین و دو کابین فردا به تالار صنعتی بورس می‌آید و به گفته احمد رحیمی، مدیر عملیات عرضه بورس کالا یک هزار دستگاه از این محصول‌ها روی تابلو معاملات می‌رود.

کارشناسان عقیده دارند که عرضه خودرو در بورس کالا رانت موجود در حوزه را کاهش می‌دهد.

مهدی غضنفری، رییس صندوق توسعه ملی گفت: صندوق توسعه ملی به زودی همانند صندوق‌های ثروت ملی دنیا و در چارچوب سیاست‌های دولت و حاکمیت، عملیات سبدگردانی را در بورس آغاز می‌کند.

با شروع سبدگردانی صندوق توسعه ملی، اعتماد سهامداران به بازار سرمایه و میزان گردش نقدینگی افزایش پیدا می‌کند.

مذاکرات به نفع بورس

عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر حریف حسن نیت و جدیت داشته باشد، هیات ایرانی به وین برمی‌گردد. روی هم رفته از مجموع ثبت مذاکرات طرفین این برداشت می شود که در بیشتر موارد به توافق رسیده‌ایم. اما حتی اگر توافق ایجاب کند که از خط قرمز عبور کنیم، ما از از توافق صرف نظر می‌کنیم؛ اما از خطوط قرمز عبور نمی‌کنیم.

اگر توافق صورت بگیرد بازار سهام در کوتاه مدت صعودی می‌شود، از سوی دیگر از توافق حاصل نشود بورس در کوتاه مدت روند اصلاحی با شدت کم را تجربه می‌کند.

بنابر اعلام حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی. دولت براساس قانون مکلف است تا به افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و افراد واجد شرایط، سهام عدالت اختصاص دهد. این سهام عدالت نیز تا پایان امسال واگذار می‌شود.

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان گردش نقدینگی در اقتصاد و اعتماد سهامداران نسبت به بازار سرمایه را افزایش می‌دهد.

دولت در حال مذاکره با چند کنسرسیوم از جمله شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی به منظور فروش ۵ و ۱۷ درصد سهام در سایپا و ایران خودرو است.

با عرضه سهام این دو شرکت بزرگ گردش نقدینگی در بورس افزایش می‌یابد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.