دیدار احتمالی بایدن با ولیعهد سعودی ها

مقامات دولت بایدن در حال مذاکره با سعودی‌ها درباره ترتیب دادن یک ملاقات حضوری میان وی و بن سلمان در جریان سفر ماه آتی بایدن هستند.

شبکه خبری CNN به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درحال بررسی موضوع دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی طی ماه آتی میلادی است.

یک مقام دولت آمریکا که به دلیل حساسیت این موضوع حاضر به افشای نامش نشده است در این باره گفت، ممکن است که جو بایدن برای دیدار با رهبران شورای همکاری خلیج فارس به خاورمیانه سفر کند و این درحالی است که عربستان سعودی در حال حاضر ریاست این شورا را بر عهده دارد.

CNN با تایید خبر دیدار احتمالی بایدن و بن سلمان، به نقل از منابع مذکور گزارش داد: مقامات دولت بایدن در حال مذاکره با سعودی‌ها درباره ترتیب دادن یک ملاقات حضوری میان وی و بن سلمان در جریان سفر ماه آتی بایدن هستند.

این شبکه آمریکایی درحالی از دیدار احتمالی بایدن با بن سلمان خبر داده است که رئیس جمهوری آمریکا در روزهای ابتدایی ریاست جمهوری‌اش مدعی حمایت از حقوق بشر شده و حاضر به دیدار با ولیعهد عربستان سعودی به دلیل قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی نشده بود و جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرده بود که بایدن از سیاست گفت‌وگو در سطوح سیاسی مشابه پیروی می‌کند و همتای سیاسی رئیس جمهوری آمریکا در عربستان؛ ملک سلمان، پادشاه این کشور است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.