کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داده که موشک‌هایی از منطقه سونان در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی و یک روز پس از آن که کره جنوبی و ایالات متحده اولین تمرین نظامی مشترک خود را با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی در بیش از چهار سال به پایان رساندند، شلیک شده است.

 ارتش کره جنوبی بامداد امروز یکشنبه اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش دستکم یک موشک بالستیک را که نوع آن مشخص نیست به سمت دریا در سواحل شرقی این کشور شلیک کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

گارد ساحلی ژاپن هم شلیک این پرتابه نامشخص به سمت دریای شرقی را تایید کرد.

این درحالی است که برخی منابع شمار موشک‌های شلیک شده را هشت موشک بالستیک کوتاه برد ارزیابی کردند.

طبق گزارش این منابع رئیس، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داده که این موشک‌ها از منطقه سونان در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی و یک روز پس از آن که کره جنوبی و ایالات متحده اولین تمرین نظامی مشترک خود را با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی در بیش از چهار سال به پایان رساندند، شلیک شده است.

خبرگزاری کیودو ژاپن هم به نقل از یک منبع دولتی اعلام کرد که کره شمالی چندین موشک شلیک کرده است. این پرتاب همچنین پس از بازدید سونگ کیم، نماینده ویژه ایالات متحده از سئول، که روز شنبه از آنجا خارج شد، انجام شد.

هفته گذشته نیز پیونگ یانگ در پی سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی و ژاپن، چندین آزمایش موشکی انجام داد.

سازمان ملل، کره شمالی را از انجام آزمایش های بالستیک و تسلیحات هسته ای منع کرده و پس از آزمایش‌های قبلی تحریم‌های سختی را علیه این کشور وضع کرده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.