بایدن به دلایل امنیتی به مکانی امن منتقل شد

مأموران سرویس مخفی پس از ورود یک هواپیما به حریم هوایی خانه ساحلی بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را به مکانی امن منتقل کردند.

به نقل از فارس، پس از ورود یک هواپیمای ناشناس به حریم هوایی بالای خانه ساحلی «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در «دِلاور»، مأموران سرویس‌ مخفی ایالات متحده، رئیس‌جمهور آمریکا را به مکانی امن منتقل کردند.

بنا بر گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، سرویس مخفی ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور در حوالی ساعت ۱۳:۰۰ بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) به وقت محلی پس از آن به یک مکان امن منتقل شد که یک هواپیمای شخصی به اشتباه وارد یک منطقه امن در نزدیکی ویلای تفریحی بایدن در ساحل «ریهوبوث» ایالت دلاور شد.

سرویس مخفی آمریکا تصریح کرد: «هواپیمای مذکور به سرعت به خارج از حریم هوایی تحت کنترل هدایت شد».

طبق این گزارش، مکان امنی که بایدن به آن منتقل شد، ظاهراً یک آتش‌نشانی بوده که در آن نزدیکی بوده است و کاروان خودرویی بایدن در حال ورد به ایستگاه آتش‌نشانی مشاهده شده است و یک خودروی شاسی بلند حامل رئیس‌جمهور آمریکا به داخل ایستگاه آتش‌نشانی رفته است.

در حالیکه مأموران سرویس مخفی آمریکا منطقه را پاکسازی می‌کردند و تهدید احتمالی را مورد بررسی قرار می‌دادند، برای مدت ۲۰ دقیقه عبور و مرور ممنوع اعلام شد.

«بو اریکسونم خبرنگار شبکه سی بی اس گزار شکرد که پس از مشاهده هواپیمای غیرمجاز، دو جت نظامی در ارتفاع پایین بر فراز شهر ساحلی به پرواز درآمدند.

یکی از ساکنان محلی به اریکسون گفت که حدود ساعت ۱۲:۴۵ بعد از ظهر یک هواپیمای سفید کوچک را دید که در نزدیکی خانه ساحلی بایدن در حال پرواز بود. دو جت نظامی چند دقیقه بعد بر فراز ساحل ریهوبوث به پرواز درآمدند.

بر اساس این گزارش، سرویس مخفی آمریکا در خصوص این حادثه توضیح داد: «تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که خلبان در کانال رادیویی مناسب نبوده، از NOTAMS (اعلامیه به هوانوردان) و دستورالعمل‌های پرواز پیروی نکرده است. سرویس مخفی ایالات متحده، با خلبان گفت‌وگویی خواهد داشت».

طبق این گزارش، پس از آن که بازرسان به این نتیجه رسیدند که هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد، کاروان خودرویی بایدن مجدداً به خانه ساحلی بازگشتند.

در حالیکه بایدن به همراه خانواده خود در خانه ساحلی در دیلاور به سر می‌‌برند، اداره هوانوردی فدرال از پنجشنبه شب تا صبح یکشنبه، محدودیت‌های موقت برای پرواز در این منطقه ایجاد کرده‌اند.

بر اساس گزارش راشاتودی، دولت آمریکا در پاییز سال گذشته یک قرارداد ساخت و ساز به ارزش نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار برای ساخت یک حصار امنیتی در اطراف خانه ساحلی رئیس‌جمهور آمریکا در ریهوبوث منعقد کرد.

طبق این گزراش، از ماه مارس، این پروژه متوقف شد و در انتظار تأییدیه‌های نظارتی محلی مورد نیاز برای ساخت دیوار بالاتر از حد مجاز معمول در شهر بوده است.

بر اساس این گزارش، خانواده بایدن به دنبال دریافت مجوز برای ساخت یک دیوار سنگی چهار فوتی در امتداد جلوی خانه و حصار ۱۰ فوتی با ستون‌های سنگی در امتداد طرفین و پشت ملک بودند.

با این حال، منتقدان به طعنه، به ساختن دیواری با بودجه مالیات‌دهندگان برای کمک به ایمن‌سازی خانه بایدن پس از لغو ساخت دیوار در مرز جنوبی آمریکا توسط رئیس جمهور اشاره کرده‌اند. بایدن در حالی به دنبال ایمن‌سازی خانه ساحلی خود است که پیش از این دیوار مرزی را «هدر دادن پول» خوانده بود و گفت که این یک راه حل سیاسی جدی نیست.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.