اخبار مهم برای بورس امروز شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

مهم‌ترین اخبار برای بورس امروز شنبه ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۱ کدام است؟

بورس در هفته اخیر با افت ۱٫۴۷ درصدی به در سطح یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی باقی ماند. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای متعادلی را تجربه می‌کند.

محمد کشانی،مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: شرکت توانیر و شرکت توزیع برق منطقه‌ای اول خرداد به تولیدکنندگان صنایع فولادی و فولادسازان اعلام کرد محدودیت های انرژی و سهیمه بندی برق تابستان امسال اعمال خواهد شد.

این محدودیت می‌تواند صنایع فولادی را به زیان‌ده کند و تاثیر منفی روی بورس بگذارد.

غضنفری، رییس صندوق توسعه ملی گفت: هیات امنای صندوق توسعه ملی، خرید سهام یک بانک را تصویب کردند. صندوق علاقه‌مند است ۵۰ درصد سهام یک بانک را خریداری نماید، اما مطابق با ضوابط بانک مرکزی، صرفا خرید ۳۳ درصد از سهام یک بانک امکانپذیر خواهد بود.

این خرید می‌تواند نقدینگی جدید وارد بورس کند.

به گفته محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار است سود جاماندگان تا نیمه تیر ماه پرداخت شود.

برخی کارشناسان عقیده دارند که نقدینگی حاصل از این پرداخت سود می‌تواند وارد بازار سهام شود.

افزایش اعتماد در بورس

محسن خدابخش، نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس با بیان اینکه مشکلات موجود صنایع مختلف در بورس با نامه‌نگاری‌ها از سوی رییس سازمان منعکس می‌شود، گفت: تلاش مسوولان برای بازگرداندن اعتمادهای از دست رفته در بورس دو چندان شده است.

با افزایش اعتماد سهامداران نسبت به تالار شیشه‌ای، نقدینگی در جریان این بازار نیز افزایش پیدا می‌کند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: دوباره با حسین امیرعبداللهیان (وزیر امور خارجه ایران) گفتگو کردم. احتمال دستیابی به توافق و بازگشت به برجام در حال کاهش است. اما ما هنوز هم می توانیم با تلاش بیشتر این کار را انجام دهیم. من به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات وین، در هر زمان آماده هستم تا راه حلی را برای آخرین مسائل باقی مانده تسهیل کنم.

اگر مذاکرات برجام به نتجه برسد بورس در بلند مدت سودده می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.