آخرین خبر از بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان

یک فرد مسئول در سازمان امور اداری و استخدامی درباره بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه کرد.

حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی، امروز در حاشیه گردهمایی دو روزه معاونان سوادآموزی آموزش و پرورش استان‌های کشور به این ابهامات پاسخ داده و در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه قرار است طبق موارد مطرح شده در کمیسیون دولت، آزمونی از معلمان برای رتبه بندی گرفته شود، معیارهای آن چیست؟ گفت: آیا در  کمیسیون دولت مطرح شده؟ الان اجرا می شود؟. هر زمان که آیین‌نامه اجرایی رتبه بندی در دولت مصوب شد و بیرون آمد درباره اجزایش می‌توان صحبت کرد. مادامی که هنوز هیچ بندی از آن تثبیت نشده، نمی‌توان اظهار نظر کرد.

معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی درباره این سوال که گفته شده ارزیابی قرار است توسط ارزیابان سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود، آیا درست است؟ عنوان کرد: آیا ما اینقدر ارزیاب داریم؟ فضای مجازی نباید معیار قضاوت من و شما باشد. تکذیب می کنم. کیفیت احراز رتبه های رتبه بندی بسیار مهم  است و قانونگذار هم تاکید و تصریح کرده است که کیفیت آن همین آیین نامه می شود که باید اجازه دهید نهایی شود. پس از آن مفصل با رسانه ها صحبت خواهیم کرد.

عرب اسدی درباره علت طولانی شدن بررسی و تصویب رتبه بندی نیز گفت: بسیار مهم است که اینقدر طول کشیده. برخی فکر می کنند مسئله ما فقط بودجه است، مسئله اصلا بودجه نیست قانوگذار مصوب کرده و از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ هم باید پرداخت شود. مهم آن کیفیت است. درباره ارتقای اعضای  هیئت علمی دانشگاه ها چنددهه آیین نامه چکش خورده داریم که از لحاظ کیفی می شود مشخص کرد فرد در چه رتبه‌ای قرار می گیرد، دانشیار می شود استاد می شود و … حالا قر ار است نسخه آموزش و پرورشی اش را داشته باشیم و کار سخت و فنی است که زمان می برد و فکر می‌کنم به زودی در هیئت دولت تصویب شود؛ البته ما مسئول هیئت دولت نیستیم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.