آخرین تحولات جنگ روسیه و اوکراین!

محموله بزرگی از تسلیحات و تجهیزات نظامی که توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی تحویل گروه ملی‌گرایان اوکراینی شده بود منهدم شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در ادامه صد و هشتمین روز نبرد میان نیروهای روسی و اوکراینی در منطقه دونباس، ارتش روسیه امروز (دوشنبه) محموله بزرگی از تسلیحات غربی برای اوکراین را منهدم کرد.

«ایگور کُناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه طی نشست خبری روزانه گفت که نیروی زمینی این کشور با پشتیبانی حملات موشکی توانست حجم زیادی از تسلیحات ارائه شده توسط غرب به اوکراین را نابود کند.

کُناشنکوف توضیح داد: «موشک‌های هواپرتاب نقطه‌زن در منطقه ایستگاه راه‌آهن اوداچنوی واقع در جمهوری خلق دونتسک، محموله بزرگی از تسلیحات و تجهیزات نظامی که توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی تحویل گروه ملی‌گرایان اوکراینی شده بود را منهدم کردند».

وی با بیان اینکه موشک‌های روسی محل اقامت نظامیان خارجی در اوکراین را نیز منهدم کردند، اظهار داشت: «محل استقرار موقت مزدوران خارجی در منطقه فدوروفکا در جمهوری خلق لوهانسک نیز در حملات موشکی نابود شد».

وزارت دفاع روسیه همچنین کلیپ ویدئویی زیر را از شلیک موشک‌اندازهای خودکششی «اِسمرچ» (به معنای گردباد)، به سمت شبه‌نظامیان و ملی‌گرایان اوکراینی در خط مقدم شرق این کشور را منتشر کرد.

این مقام نظامی روس در بخش دیگری از صحبت‌هایش خبر داد که سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ۸ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را طی بیست‌وچهار ساعت گذشته سرنگون کردند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، کُناشنکوف در این‌باره گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی روسیه هشت پهپاد اوکراینی را در مناطق مختلفی از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک طی یک روز منهدم کردند».

وی در اظهاراتی معنی‌دار تصریح کرد که در میان پهپادهای سرنگون شده یک فروند «بیرق‌دار» ساخت ترکیه نیز وجود داشت.

کُناشنکوف در پایان خبر داد که از زمان آغاز عملیات در منطقه دونباس، حداقل ۱۵۰۰ فروند هواگرد ارتش اوکراین شامل جنگنده، بالگرد و پهپاد، نزدیک به ۳۵۰۰ دستگاه تانک و ۵۰۰ سامانه موشک‌انداز نابود شدند.

امروز وزارت دفاع انگلیس با بیان اینکه ۹۰ کیلومتر از خط مقدم نبرد بین نیروهای روس و اوکراینی در غرب رودخانه «سیوِرسکی دونتس» قرار دارد، گفت عبور روس‌ها از این رودخانه مهمترین عامل تعیین‌کننده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.