اخبار مهم برای بورس امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

مهم‌ترین اخبار برای بورس امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ کدام است.

شاخص کل بورس دیروز رشد ۰٫۱ درصدی داشت و به محدوده یک میلیون و ۵۷۴ هزار واحد رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل تا حدودی مثبت شود.

بر اساس اطلاعیه توانیر فولادسازان و شرکت‌های تولیدکننده از نیمه خرداد به بعد به مدت دو هفته تعطیل خواهند شد. پس از آن به مدت دو هفته با ۵۰درصد ظرفیت مصرفی، برق خواهند داشت.

این قطعی برق می‌تواند قیمت صنایع را در بازار سهام افزایش دهد.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس گفت: به دنبال توسعه پذیرش شرکت‌های فناور محور در بازار سرمایه هستیم. سازمان بورس خواهان این است که شرکت‌های دانش بنیان در بازار سرمایه نقش موثرتری بازی کنند و همچنین به دنبال این هستیم که در تامین مالی این شرکت‌ها نقش ایفا کنیم.

افزایش عرضه استارتاپ‌ها در بازار سرمایه به گردش نقدینگی در اقتصاد کشور کمک می‌کند.

افزایش گردش نقدینگی در بورس

قیمت نفت خام با ۱.۳۸ درصد رشد به ۱۲۱.۸۳ دلار رسید. همچنین قیمت نفت سنگین ایران با ۰.۸۲ درصد کاهش به ۱۱۵.۶۱ دلار رسید.

افزایش قیمت نفت می‌تواند تاثیر مثبتی در معاملات این فرآورده در بازار سرمایه تهران بگذارد.

با موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه ۶۶ درصدی بورس کالا، سرمایه این رکن بازار سرمایه از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۸۳۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

افزایش سرمایه بورس کالا، می‌تواند تاثیر مثبتی در عملکرد این شرکت داشته باشد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، وزیر خارجه گفت: طرف آمریکایی برای اخذ امتیاز بیشتر قطعنامه صادر کرد و به ما گفته بود که قطعنامه علیه ایران خالی از محتوا است. ما گام‌های مهمی در چند ماه گذشته برای حل مشکلات مذاکرات انجام دادیم و اثبات کردیم اهل گفتگو هستیم. پیام‌های غیر مستقیم میان ایران و آمریکا در حال تبادل است.

اگر مذاکرات برجام به نتیجه برسد بورس در بلند مدت می‌تواند روند صعودی به خود بگیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.