آخرین خبر برای مشمولان سهام عدالت

سه میلیون و ۳۳۷هزار نفر از جاماندگان سهام عدالت، در اولویت دریافت این سهام هستند.

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان، تیرماه سال جاری آغاز خواهد شد. اواسط خردادماه، حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌ نیز اعلام کرد که تا دو هفته آینده، پرتفو جاماندگان سهام عدالت مشخص می‌شود. درواقع کیفیت پرتفو، نوع سهام، میزان سهام هر فرد و روش انتقال مشخص شده است و در تیرماه، اطلاع‌رسانی کامل صورت می‌گیرد.

اختصاص سهام به همه مددجویان بهزیستی

به نقل از اقتصاد آنلاین، بنابر اعلام مرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور، ۶ میلیون و ۹۲۸هزار مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند. این در حالی است که ۷۰درصد از این افراد (چهار میلیون و ۸۰۶هزار نفر) در حال حاضر سهام عدالت دارند و حدود ۲ میلیون و ۲۵هزار نفر، جزء جاماندگان سهام عدالت هستند یا قبلا تحت پوشش سازمان بهزیستی نبوده‌اند که باتوجه به پیگیری‌های انجام شده، همه این افراد سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

نام‌نویسی از جاماندگان سهام عدالت، غیرقانونی است/ نیازی به ثبت‌نام نیست

به گفته رییس سازمان خصوصی‌سازی، افراد باید توجه داشته باشند که اصلا ثبت‌نامی وجود ندارد. زیرا هویت افراد مشخص و در بانک اطلاعات موجود است. این افراد نباید حتی یک ریال پرداخت کنند. اگر پیامکی ارسال می‌شود که لینک ثبت‌نام دارد، قطعا کلاه‌برداری است و ربطی به دولت و وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی نیز تاکید کرد که قرار نیست جاماندگان سهام عدالت به هیچ عنوان به جایی مراجعه کنند. زیرا سازمان بهزیستی، اسامی افراد را با اطلاعات دقیق در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده و به محض اینکه سازمان خصوصی‌سازی اقدامات قانونی و اداری آن را انجام دهد، سهام عدالت به افراد جامانده، اختصاص می‌یابد.

زمان اختصاص سهام عدالت

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ دستورالعملی مبنی بر آغاز مرحله جدید طرح واگذاری سهام عدالت از طریق مراجع قانونی اعلام نشده است. با این حال، پرتفو جاماندگان سهام عدالت، تا تیرماه سال جاری مشخص می‌شود.

زمان انتقال سهام عدالت متوفیان

به گفته محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌ها نشان می‌دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم.

۴۹ میلیون و ۱۴۸هزار سهامدار عدالت وجود دارد که از این تعداد، ۳ میلیون و ۲۷۸هزار نفر در قید حیات نیستند و سهام عدالت آنها، به وراث تعلق می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.