فرمانده طالبان همسر جدیدش را با هلی‌کوپتر به خانه برد +ویدیو

شماری از فرماندهان و نظامیان طالبان که در توییتر فعال‌اند، ارسال هلی‌کوپتر برای انتقال عروس جدید فرمانده طالبان را که رئیس فرودگاه خوست است، تایید و به عنوان نمونه‌ای از فساد در بدنه این گروه، از آن انتقاد کرده‌اند.

بهرام حقانی، فرمانده طالبان و رئیس فرودگاه خوست در شرق افغانستان، همسر جدیدش را که مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار افغانی بابت مهریه‌اش پرداخته است، با هلی‌کوپتر از روستای شاه‌مزار در شهرستان بره‌کی برک استان لوگر به خوست برد.

به گزارش فرارو، کاربران فضای مجازی در افغانستان، روز یکشنبه، ۱۲ تیر، ویدئویی از یک هلی‌کوپتر طالبان به اشتراک گذاشتند که گفته می‌شد برای بردن نوعروس فرمانده طالبان در میان مزارع روستای شاه‌مزار فرود آمده است. برخی هم گفتند که هلی‌کوپتر مذکور همسر جدید این فرمانده طالبان را که چندی قبل ازدواج کرده بود، از خوست به خانه پدری‌اش در لوگر آورده است.

بلال سروری، خبرنگار افغان که این ویدئو را به اشتراک گذاشت، نوشت که برخلاف فرمان‌ رهبر طالبان که فرماندهان این گروه را از چندهمسری و صرف هزینه‌های گزاف منع کرده، این فرمانده طالبان برای بردن عروس جدیدش از هلی‌کوپتر فرستاده است.

قاری یوسف احمدی، معاون سخنگوی طالبان، در گفت‌وگو با تلویزیون ملی تحت کنترل این گروه گفت که جابه‌جایی همسر فرمانده این گروه با هلی‌کوپتر حقیقت ندارد و هیچ هلی‌کوپتری به این منظور به لوگر اعزام نشده است.

با این حال شماری از فرماندهان و نظامیان طالبان که در توییتر فعال‌اند، ارسال هلی‌کوپتر را برای انتقال عروس جدید فرمانده طالبان را که رئیس فرودگاه خوست است، تایید و به عنوان نمونه‌ای از فساد در بدنه این گروه، از آن انتقاد کرده‌اند.

قاری عمری لوگری، از فعالان مطرح طالبان در توییتر، نوشت که استفاده از هلی‌کوپتر برای انتقال همسر جدید فرمانده طالبان حقیقت دارد. او خطاب به قاری یوسف احمدی، معاون سخنگوی طالبان، افزود: نباید در چشم مردم خاک بپاشیم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.