حملات ژنرال اسرائیلی علیه سپاه پاسداران /باید ترورها را هدفمند کنیم

نامزد ریاست ستاد مشترک ارتش اسرائیل در مقاله ای خواستار ترور فرماندهان رده بالای سپاه پاسداران ایران برای تضعیف موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه شده است.

به نقل از عصرایران، سرلشکر ایال زمیر یکی از نامزدهای جانشینی “آویو کوخاوی” فرمانده ارتش اسراییل، با نگارش مقاله ای در “موسسه واشنگتن” آمریکا خواستار ترور رهبران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شده است.

بنابر گزارش روزنامه جروزالم پست، او که یک سال گذشته را به عنوان کارشناس نظامی مهمان در موسسه” واشنگتن برای مطالعات خاورمیانه” سپری کرده، در مقاله ای با عنوان “مقابله با راهبرد منطقه‌ای ایران: رویکردی جامع بلندمدت” نوشته: “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ستون فقرات رژیم و ابزار اصلی برای تسلط بر منطقه است.”

این ژنرال اسراییلی تاکید کرده که کارزار خنثی کردن برنامه های منطقه ای ایران در سراسر خاورمیانه با “ائتلاف منطقه ای” آمریکا، اسراییل و کشورهای عربی خلیج فارس (عربستان سعودی، امارات، بحرین و کویت) و نیز کشورهای عربی همچون مصر، اردن سودان و مراکش در حال انجام است.

 

او نوشت: “تهدید منطقه‌ای ایران، تهدید اصلی برای امنیت ملی این ملت‌ها و فصل مشترک منافع آنهاست که اردوگاه عرب های سنی و اسراییل را در کنار هم نگه می‌دارد.”

سرلشکر “ایال زمیر” در ادامه مطلب خود برای کاهش نفوذ ایران از کشورهایی که به عنوان بخشی از ائتلاف نام برده می‌شود، خواست سپاه را در هر بعد تضعیف کنند و از هر وسیله ممکن برای اعمال فشار بر آن استفاده کنند.

ترورهای هدفمند

یکی از ابزارهایی که زمیر خواستار آن شد، انجام ترورهای هدفمند فرماندهان ارشد سپاه همانند ترور سپهبد (شهید) قاسم سلیمانی است.

راه‌های پیشنهادی او برای تضعیف سپاه: هدف قرار دادن کادر رهبری و فرماندهان و عوامل کلیدی سپاه و نیز صدور احکام دستگیری بین المللی علیه آنهاست.

وی همچنین تاکید کرد: توان حمله برد بلند سپاه (پهپاد، راکت، موشک) و همچنین پایگاه‌های اصلی عملیاتی و پهپادی سپاه باید با عملیات مخفی نابود شود.

زمیر مدعی شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئول بیشتر فعالیت های مخفیانه، براندازی سایر دولت ها، اقدامات تروریستی و ترورهای سیاسی در خاورمیانه و سراسر جهان است.

او مدعی شده: در حالی که ارتش متعارف ایران فاقد توانایی مقابله با ارتش اسراییل یا نیروهای آمریکایی در منطقه است! اما سپاه و نیروی قدس آن نه تنها مخوف ترین و پیشرفته ترین شاخه نظامی جمهوری اسلامی است، بلکه همچنین یک بازیگر قدرتمند سیاسی و اقتصادی در داخل ایران بوده و به طور مستقیم به رهبری جمهوری اسلامی ایران پاسخگو است.

توانایی های کُشنده سپاه

به گفته زمیر، از جمله قابلیت‌های کشنده و پیشرفته سپاه می‌توان به موشک‌های بالستیک نقطه زن، پهپاد، پدافند هوایی، موشک‌های زمین به دریا، موشک‌های ضدتانک پیشرفته و سامانه‌های راداری اشاره کرد.

او نوشته: ایران حملات دور از مرزهای خود را با استفاده از پراکسی ها و قابلیت های پهپادی انجام می دهد…ایران با زرادخانه پهپادهای رزمی خود به اهدافی در سراسر خاورمیانه حمله می کند و زیرساخت های استراتژیک را نابود می کند، مانند حمله به پالایشگاه نفت آرامکو عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ و حمله پهپادی به نفتکش “مرسر استریت” در ژوئیه سال گذشته که در جریان آن دو نفر کشته شدند.

زمیر در ادامه مدعی شده :” با وجود این قابلیت ها اما ایران در برابر حملات مستقیم به خاک خود آسیب پذیر است و به دنبال پرهیز از آن است… این احساس مصونیت باید از بین برود. برای تغییر موازنه بازدارندگی، ایران باید بهای گزاف اقدامات خود را بپردازد. به اصطلاح نباید به ایران سهمی از کیک داده شود و نباید اجازه داد آن سهم را بخورد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.