زمان اعلام نتایج کنکور سراسری در شهریور ۱۴۰۱

وزیر علوم گفت: نتایج کنکور سراسری تا هفته آینده اعلام می‌شود.

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر گفت: برای هماهنگی، همفکری و هم افزایی به منظور بازگشایی دانشگاه‌ها اجلاس روسای دانشگاه‌های سراسر کشور در طول ۳ روز برگزار شد.

او افزود: توجه به بهره وری آموزش عالی ،کمک دانشگاه‌ها به بهره وری سایر دستگاه ها، مهارت محوری و افزایش آموزش‌های مهارتی سه رکنی هستند که رئیس جمهور مسئولیت آن ها را به وزارت علوم واگذار کرده است.

وزیر علوم تصریح کرد: قصد داریم اجلاس روسای دانشگاه ها، پارک‌های علم و فناوری و معاونان آن‌ها را جهت رفع مسائل کشور سالانه برگزار کنیم. سال تحصیلی جدید کاملا به صورت حضوری آغاز می‌شود و دانشگاه‌ها باید آماده سازی کامل را انجام دهند.

برخی دانشگاه‌ها از امروز سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند

وی اضافه کرد: برخی دانشگاه‌ها از امروز (شنبه ۱۹ شهریور) بازگشایی شده اند و برخی‌ دیگر به علت اربعین با تاخیر آغاز به کار می کنند؛ اما آمادگی کامل وجود دارد. صندوق رفاه دانشجویان با دانشگاه‌ها وارد مذاکره شده است و حمایت‌هایی جهت بازآرایی خوابگاه‌های خودگردان انجام شد؛ چرا که به علت شیوع ویروس کرونا با مشکل مواجه بودند.

زلفی گل گفت: ظرفیت‌های خوابگاهی را افزایش داده ایم و از بخش خصوصی هم کمک گرفته ایم. در دفترچه کنکور شرایط دریافت خوابگاه توسط دانشجویان ذکر شده است؛ اما از روسای دانشگاه‌ها خواستاریم تا با دانشجویان کنار بیایند.

نتایج کنکور سراسری تا هفته آینده اعلام می شود

وزیر علوم بیان کرد: طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی ها و ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه ها باید صرف ساخت خوابگاه های متاهلی شود. سعی کرده ایم این مبلغ را از ظرفیت مصوبات سفر ریاست جمهوری در این زمینه تامین کنیم. امیدوارم سازمان برنامه بر اساس کمیسیون ماده ۲۳ کمک کند تا بتوانیم در بخش ساخت خوابگاه های متاهلی با سرعت بیشتری پیش برویم.

او افزود: در وزارت علوم ستاد خیرین داریم که دکتر زمانیان، رئیس این ستاد است. شاید تعداد خیرینی که بتوانند به صورت کامل هزینه ساخت کامل خوابگاه ها را بدهند، محدود باشند؛ اما در تلاشیم تا از افراد توانمند هم برای ساخت یک تخت یا یک اتاق خوابگاه استفاده کنیم. نام آن ها را حتما ذکر می کنیم.

زلفی گل ادامه داد: در قانون جهش تولید اگر صنایع دولتی و خصوصی در بخش علم و فناوری دانشگاه ها هزینه کنند به منزله مالیات برای آن ها لحاظ می شود.

برای اعلام نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم

وزیر علوم گفت: برای اعلام نتایج کنکور سراسری منتظر دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش هستیم که قرار بود امروز و فردا اعلام شود. برخی رشته ها مصاحبه دارند که پس از ارسال به سازمان سنجش طبق پیش بینی ها هفته آینده نتایج اعلام خواهند شد.

حذف کنکور بهترین گزینه است

او بیان کرد: بهترین حالت این است که کنکور وجود نداشته باشد تا داوطلبان بدون استرس وارد دانشگاه شوند؛ اما در شرایط فعلی با توجه به تعداد داوطلبان زیاد برخی رشته ها راهی جز برگزاری کنکور نداریم.

وزیر علوم تاکید کرد: حدود ۱۵ درصد از رشته های دانشگاهی پرمتقاضی هستند. وقتی افراد نگران آینده شغلی نباشند، بدیهی است که آن زمان برگزاری کنکور ضرورتی نداشته باشد.

رفتن به دانشگاه برای دستیابی به شغل دولتی درست نیست

او افزود: عدالت آموزشی در تمام دبیرستان ها یکسان نیست؛ اما آموزش و پرورش در تلاش است تا با برگزاری کلاس های برخط همه دانشجویان از استادان برجسته بهره مند شوند.

وزیر علوم تاکید کرد: بخشی از افراد وارد دانشگاه می شود که حتما شغل دولتی به دست بیاورند که باید این موضوع اصلاح شود.

اولین کنکور سراسری ۱۴۰۲ هفته آخر دی برگزار می شود/ ۴۰ درصد تاثیر قطعی معدل بر کنکور لحاظ خواهد شد

او گفت: مقدمات اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری در حال مهیا شدن است.

زلفی گل تاکید کرد: هفته آخر دی و اواسط تیر ۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون کنکور است.  ۴۰ درصد سوابق تحصیلی با تاثیر قطعی و ۶۰ درصد نمره کسب شده در آزمون ملاک قبولی در کنکور است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.