آمار جهانی کرونا امروز یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا و کرونا برای امروز یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۳ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۱۵ هزار و ۹۰۰ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۷,۰۸۲,۳۳۱ ۱,۰۷۵,۶۵۹
۲ هند ۴۴,۴۹۳,۱۴۹ ۵۲۸,۱۳۹
۳ فرانسه ۳۴,۷۰۱,۷۱۰ ۱۵۴,۴۶۸
۴ برزیل ۳۴,۵۷۲,۴۸۰ ۶۸۴,۹۰۶
۵ آلمان ۳۲,۴۵۲,۲۵۰ ۱۴۸,۲۹۹
۶ کره جنوبی ۲۴,۰۰۴,۸۸۷ ۲۷,۴۷۶
۷ انگلیس ۲۳,۵۵۴,۵۱۹ ۱۸۹,۰۲۶
۸ ایتالیا ۲۲,۰۳۵,۷۱۷ ۱۷۶,۱۷۵
۹ ژاپن ۲۰,۰۷۱,۹۶۷ ۴۲,۵۱۰
۱۰ روسیه ۲۰,۰۱۳,۷۸۱ ۳۸۵,۲۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۲۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۱۵۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.