نگاهی به تغییرات تیم ملی فوتبال ایران با تغییر کادر فنی

بازیکنان داخلی تیم ملی ایران نسبت به اردوی قبلی تیم ۲ غایب و ۱۰ بازیکن جدید دارد.

لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی ایران برای حضور در اردوی اتریش که در لیگ برتر کشورمان حضور دارند، صبح امروز (یکشنبه) اعلام شد که تغییرات محسوسی در آن دیده می‌شود.

در این لیست ۱۰ بازیکن به تیم ملی فراخوانده شدند که جایی در لیست دراگان اسکوچیچ در اردوی خرداد ماه (در قطر) نداشتند. همچنین عارف غلامی و سروش رفیعی نیز در میان ملی‌پوشان حاضر در اردوی قطر دیده می‌شدند که در فهرست بازیکنان مدنظر کارلوس کی‌روش و دستیارانش حضور نداشتند.

عارف غلامی یکی از مدافعان محبوب مرد کروات بود و با اینکه تنها در دیدار با کره جنوبی به میدان رفت، عمدتاً به تیم ملی ایران دعوت می‌شد. سروش رفیعی هم که از سال ۹۵ مورد غضب کارلوس کی‌روش قرار گرفت و در مدت کوتاه سرمربیگری مارک ویلموتس نیز در فهرست بازیکنان دعوت شده غیبت داشت، با نظر اسکوچیچ به تیم ملی بازگشت که نامی از این بازیکن در فهرست جدید دیده نمی‌شود.

رامین رضاییان، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد کریمی، یاسین سلمانی،‌ مهدی قایدی، رضا اسدی، شهریار مغانلو، محمد خدابنده‌لو و سامان فلاح، نام‌های جدیدی هستند که نسبت به اردوی قطر، به اردوی تیم ملی اضافه شده‌اند. رضاییان و پورعلی‌گنجی که جای آنها تقریباً در همه لیست‌های کی‌روش محفوظ بود، با بازگشت به لیگ برتر ایران در تیم ملی نیز حضور خواهند داشت. محمد محبی نیز شرایطی مشابه قایدی داشت و دقایق کمی در لیگ پرتغال به میدان می‌رفت که انتقال به استقلال و حضور در ترکیب ثابت آبی‌ها، مقدمات بازگشت این مهاجم بوشهری به تیم ملی را فراهم آورده است.

اسدی، سلمانی، فلاح و خدابنده‌لو در هفته‌های گذشته لیگ برتر عملکرد تحسین‌برانگیزی ارائه و کادر فنی جدید تیم ملی را مجاب کردند که مسافر اتریش شوند. مهدی قایدی که در شباب الاهلی فرصت چندانی برای بازی پیدا نمی‌کرد، با درخشش در استقلال خودش را به تیم ملی تحمیل کرده است. کریمی نیز با وجود مصدومیت به تیم ملی دعوت شده و مغانلو که فصل گذشته هفت گل با پیراهن سپاهان به ثمر رساند، در اردوی تیم ملی حاضر خواهد شد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.