آغاز راستی‌آزمایی فعالیت هسته‌ای ایران

ماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی گفت : شورای حکام امروز بررسی دستور کار با عنوان”راستی آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران” را آغاز می‌کند.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در صفحه توئیتر خود نوشت: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز بررسی دستور کار با عنوان “راستی آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران” را در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد (۲۰۱۵) آغاز می‌کند.

به نقل از صداوسیما، این در حالی است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز، دوشنبه در حاشیه نشست چهار روزه شورای حکام در نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره برنامه هسته‌ای ایران و مسائل پادمانی آژانس، در سخنانی از موضع سیاسی، بیش از آنکه فنی باشد، گفت: در تحقیقات فعلی که در تلاش برای انجام آن با همکاری ایران هستیم، فعلاثمربخش نبوده است و همچنان منتظر هستیم این اتفاق رخ دهد.

در همین حال رافائل گروسی اخیرا در گزارشی که پیش از نشست شورای حکام منتشر شده بود، ادعا کرد: ایران به نقض محدودیت‌های مهم در زمینه فعالیت‌های هسته اش که در توافق سال ۲۰۱۵ اعمال شده بود ادامه می‌دهد.

ثابت شده است آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران به اطلاعاتی مبتنی بر داده‌های دروغین و ساختگی استناد و همچنین متهم به سیاسی کاری است، که یکی از این دلایل، سفر اخیر گروسی به سرزمین‌های اشغالی و دیدار با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی همزمان با ایجاد فضایی به منظور احیای مذاکرات لغو تحریم‌ها بود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.