پیش بینی هواشناسی درباره بارش‌های زمستان

رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش‌های نرمال در زمستان امسال گفت:‌ پیش‌بینی می‌کنیم بارش‌های شرق کشور بالاتر از نرمال باشد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم درباره پیش‌بینی بارش‌های دی‌ماه در کشور، اظهار کرد: به‌صورت مشخص اکثر مدل‌های عددی برای دی‌ماه و بهمن امسال اجراشده نشان می‌دهد شرایط زمستانه بارش‌ها تقریباً نرمال خواهد بود.

وی ادامه داد: البته هیچ قطعیتی در این پیش‌بینی نیست،‌ اما مطابق پیش‌بینی عددی شاید بارش‌ها دچار تغییراتی شود که آن هم به‌دلیل پدیده‌هایی است که در بازه فصلی قابل پیش‌بینی نیست، ان‌شاءالله شرایط بارش‌ها خوب خواهد بود.

رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی تأکید کرد: غالب مدل‌های عددی که برای دسامبر و فوریه اجرا شده،‌ شرایط را برای اکثر مناطق کشور به‌خصوص غرب نرمال و برای مناطق شرقی کشور فراتر نرمال پیش‌بینی شده است.

وظیفه گفت: امیدواریم خروجی‌ مدل‌های عددی به واقعیت بپیوندد و شرایط خوبی را در بارش‌ها تجربه کنیم. دو سه سال گذشته در کشور به‌ویژه در شرق کم‌بارشی داشته‌ایم و این کم‌بارشی از مرحله کشاورزی هیدرولوژی خارج شده است.

وی بیان کرد: بارندگی خوب مناطق شرقی کشور امسال می‌تواند مقداری از کم‌بارشی را جبران کند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.