بورس تهران فردا تعطیل است؟

آیا بازار سهام همچنان تعطیل خواهد بود یا با تمهیداتی، معاملات را از سر خواهد گرفت.

صبح امروز اعلام شد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد جان باخته و به شهادت رسیده‌اند. بر همین اساس نیز بورس تهران امروز تعطیل و جریان معاملات بازار سهام متوقف شد. اکنون این سوال مطرح است که آیا بورس فردا هم تعطیل است؟

تعطیلی در کار نیست!

لحظاتی پیش، میثم لطیفی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بعد از اتمام اولین جلسه هیات دولت در نبود ابراهیم رئیسی، گفت: جلسه دیروز هیات دولت طبق برنامه قبلی در ساعت 15 برگزار و سه سناریو برای سانحه در نظر گرفته شد. نخست اینکه رئیس جمهوری به سلامت برگردد و اگه کسالتی هم باشد، مانعی برای انجام امور جاری وجود نباشد و حتی اگر حالت سوم هم رخ دهد، تعطیلی در کار نباشد.

وی ادامه داد: همایش امروز بهره‌وری هم برگزار شد؛ چرا که خط مشی رئیس جمهوری این بود که حتی یک روز هم نباید کار مردم متوقف شود. حتی زمانی که رستم قاسمی فوت کرد بعد از انجام مراسم، جلسه هیات دولت برگزار شد.

لطیفی افزود: بنابراین در جلسه امروز هیات دولت که ساعت 7:30 برگزار شد، مقرر شد تعطیلی در کار نباشد و هیچ کس نباید کار را تعطیل کند.

از سرگیری معاملات بازار سهام با محدودیت دامنه نوسان

با توجه به اظهارات معاون رئیس جمهوری مبنی بر ادامه فعالیت ادارات و سازمان‌ها در ایام عزای عمومی، این گمانه مطرح است که بازار سهام فردا تعطیل نخواهد بود. به‌ویژه اینکه تعطیلی امروز بازار سهام نیز به دلیل جلوگیری از واردآمدن شوک خبری به دادوستدها بوده و ضربه را گرفته است. بر همین مبنا بعید به نظر می‌رسد تعطیلات بازار سهام بیش از این ادامه یابد.

در همین ارتباط، یک منبع آگاه در سازمان بورس در این باره به تجارت‌نیوز اعلام کرد که این سازمان هنوز جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درباره وضعیت بازار سهام در روز سه‌شنبه برگزار نکرده است اما احتمال قوی بر آن است که فردا بورس تهران با محدودیت دامنه نوسان، معاملات را از سر بگیرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.