الحوثی: بی‌توجهی به جنایات غزه قابل توجیه نیست

رهبر انصارالله یمن گفت: کاهش اهتمام به تجاوز علیه غزه از خطرناکترین اموری است که رژیم اسرائیل روی آن حساب باز کرده است.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) طی سخنانی گفت: آنچه در فلسطین رخ می‌دهد از رخدادهایی نیست که انسان بتواند کاهش توجه به آن را توجیه کند. آنچه در فلسطین رخ می‌دهد نسل‌کشی ملت است و دشمن صهیونیستی برای هیچ ارزشی اعتبار قائل نیست.

وی توضیح داد: کاهش اهتمام به تجاوز علیه غزه از خطرناکترین اموری است که رژیم اسرائیل، علیه عرب‌ها، روی آن حساب باز کرده است. دشمن به اقدامات وحشتناک و شنیع سرگرم است و به آنها می‌بالد و این اقدامات توسط رژیم‌های عربی نادیده گرفته می‌شود.

الحوثی تصریح کرد: این رژیم‌ها حزب‌الله را در زمره سازمان‌های تروریستی طبقه بندی می‌کنند و اتحادیه عرب نیز این طبقه بندی را تایید کرده است. رژیم‌های عربی دشمن صهیونیستی را با وجود جنایات هولناک آن در هیچ لیست تروریستی قرار نمی‌دهند.

وی عنوان داشت: هرکس جنایات نسل‌کشی رژیم اشغالگر را مشاهده کند، می‌بیند که بیشتر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. دشمن اسرائیلی به شکنجه زندانیان با بدترین ابزارها ادامه می‌دهد و آنها را در زندان‌ها گرسنه نگه می‌دارد.

الحوثی افزود: نبرد آمریکایی‌ها برای توقف عملیات ارتش یمن در دریا، فرآیند آسان یا ساده‌ای نبود. ما اخیرا ۶ کشتی را هدف قرار دادیم و تعداد کل کشتی‌های مورد هدف قرار گرفته از آغاز عملیات پشتیبانی به ۱۶۲ کشتی رسیده است. عملیات ما طی هفته گذشته با ۲۰ فروند موشک بالستیک و بالدار، یک فروند پهپاد و یک قایق در عملیات دریایی انجام شد.

وی ادامه داد: عملیات پشتیبانی این هفته جبهه یمن به ۱۲ عملیات در چارچوب مرحله چهارم تشدید تنش رسید. مقاومت عراق به بمباران اهداف حیاتی ادامه می‌دهد و عملیات مشترک با ارتش یمن مسیر بزرگ و مهمی است. عملیات حزب‌الله لبنان نیز از نظر کمی و کیفی در حال افزایش است و جنگ روانی هیچ ارزشی ندارد.

رهبر انصارالله گفت: آمریکایی‌ها به سختی نبرد در شمال فلسطین اشغالی اذعان دارند و آن را تهدیدی می‌دانند که کنترل آن دشوار است. آمریکایی‌ها نتوانستند عملیات حزب‌الله را متوقف یا محدود کنند و از نفوذ و اثرگذاری آنها بکاهند. عملیات حزب‌الله به طور موثر علیه دشمن ادامه دارد. دشمن در یک گرداب شکست آشکار از منطقه‌ای به منطقه دیگر در حال حرکت است. دشمن تسلط بر منطقه‌ای و از هم پاشیدن گردان‌های مقاومت را اعلام می‌کند و دیری نمی‌پاید که به همان منطقه باز می‌گردد و ضربات شدیدتری را دریافت می‌کند.

وی گفت: اعلام دشمن مبنی بر انتقال به «مرحله سوم»، فرار به جلو و ادامه شکست بدون هیچ دستاوردی است. تنوع اسلوب‌های مقاومت و خلاقیت آن در مقابله با سربازان دشمن، نشان‌دهنده کارآمدی، انسجام و استواری آن است. ما در محله شجاعیه نیروهای صهیونیستی را در کمین قرار دادیم و با آنها درگیر شدیم و کشته و زخمی برجای گذاشتیم.

الحوثی گفت: ادامه روند تولید، شاهد مهم دیگری از توانایی مقاومت در پایداری و سازگاری با شرایط نبرد است. آنچه در این هفته قابل توجه است پخش فیلمی از سوی مقاومت درباره تداوم روند تولیدات نظامی در دوره تجاوزات صهیونیستی است. رزمندگان غزه با مقاومت بسیار به مقابله با نیروهای دشمن در تمام جبهه‌های جنگ ادامه می‌دهند.

رهبر انصارالله در بخش دیگری از سخنانش افزود: روش انضباطی ناعادلانه‌ای در برخی از دانشگاه‌ها برای تنبیه دانشجویان به دلیل مواضع بشردوستانه آنها مورد استفاده قرار گرفته است. در آمریکا به نام قانون از ارائه هر گونه آماری از تعداد شهدا و مجروحان فلسطینی جلوگیری می‌کنند تا جنایاتی را که در آن مشارکت دارند پنهان کنند. سرفصل‌های آزادی رسانه‌ای و شفافیت را غرب برای تحت فشار قراردادن کشورهای ما و در خدمت به سیاست‌ها و جهت گیری‌های خود به کار می‌گیرد.

الحوثی هم‌چنین با اشاره به مناظره ریاست جمهوری در آمریکا گفت: بایدن در مناظره خود با ترامپ به میزان حمایتی که از دشمن می‌کند، مباهات کرد. آمریکا شریک اساسی در تداوم جنایتکاری، اشغالگری و تجاوزگری دشمن است و این چیزی است که بایدن در اظهارات خود نشان داد. اظهارات بایدن مبنی بر اینکه رژیم اسرائیل را نجات دادند، بیانگر میزان تاثیر عملیات طوفان الاقصی است که دشمن را به لرزه انداخت. در نتیجه سردرگمی و رعب همه جانبه صهیونیست‌ها در پی عملیات طوفان الاقصی، آمریکایی‌ها رهبری را به دست گرفتند و به عنوان طرفی که کاملا مدیریت می‌کرد، ظاهر شدند.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا در وفاداری به صهیونیسم و ​​حمایت از رژیم اسرائیل با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: رژیم‌های عربی که رسانه‌هایشان ارزش و اهمیت عملیات طوفان الاقصی را دستکم می‌گیرند، باید اعترافات بایدن را بشنوند. آثار عملیات طوفان الاقصی گسترده شده است و دشمن هر چقدر هم که جنایت کند هرگز نمی‌تواند از شر آنها خلاص شود. بایدن و ترامپ در مناظره ریاست جمهوری توهین‌ها و توصیف‌هایی درباره جنایت رد و بدل کردند که توصیفی واقع بینانه است. این انحطاط باعث شد آمریکا در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایت صهیونیست‌ها، قانونی را تصویب کند که نهادها را از ارائه آمار شهدا و مجروحان غزه باز می‌دارد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.