درخواست تمدید مهلت اجرای قانون برنامه پنجم

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اجرای اصل 44 قانون اساسی از تنظیم نامه‌ای خطاب به هیأت رئیسه برای درخواست تمدید مهلت قانونی اجرای قانون برنامه پنجم توسعه به مدت یک سال خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: مدلی که مجلس پیش گرفته است در مورد بررسی دو لایحه مهم کشور در خصوص لایحه بودجه 95 و لایحه برنامه ششم توسعه عملاً به دلیل اهمیت این دو موضوع و همچنین طولانی بودن روند رسیدگی اجرایی نمی‌شود و قطعا تأثیرات لازم را نخواهد داشت.
وی افزود: تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه و لایحه برنامه ششم قطعی است و این یک تخلف به حساب می‌آید، مجلس نباید به صورت واکنشی برخورد کند و با توجه به اینکه لایحه بودجه در اولویت است و موضوع لایحه برنامه ششم به عنوان یک موضوع بلندمدت مهم و راهبری در کشور از درجه اهمیت بالایی برخوردار است نامه‌ای برای تمدید مهلت اجرای برنامه پنجم توسعه تنظیم شده است که پس از جمع‌آوری امضاهای کافی به مجلس ارائه خواهد شد.
وی گفت: در صورت تصویب نهایی نمایندگان باید بتوانند با برنامه‌ریزی منظم و زمان کافی و از آغاز سال آینده موضوع بررسی لایحه برنامه ششم توسعه را در دستور کار خود قرار دهند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.