نشانه‌هایی از ارتباط تروریست‌های پاریس با انگلیس

تارنمای روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه خبر داد که چند تن از ساکنان شهر بیرمنگام انگلیس مظنون به ارتباط با عبدالحمید اباعود، سردسته تروریست‌های پاریس بوده و برخی از آنان مراکشی‌تبار هستند.

وال استریت ژورنال می‌نویسد: «منابع آگاه معتقدند که دست کم یکی از تروریست‌های حوادث پاریس پیش از این حملات به انگلیس سفر کرده بود.»

پلیس بلژیک تصویر دو مظنون دیگر حملات پاریس را با هشدار «خطرناک و احتمالا مسلح» منتشر و اعلام کرد که این دو در ماه سپتامبر (شهریور/ مهر) در مرز مجارستان – اتریش به همراه «صلاح عبدالسلام» مظنون اصلی این حملات مشاهده شده‌اند.

با گذشت سه هفته از حملات تروریستی پاریس که به مرگ حدود ۱۳۰ نفر و مجروح شدن ۳۵۰ نفر دیگر منجر شد، همچنان تلاش‌ها برای یافتن عبدالسلام ناکام مانده است. قرار بازداشت بین المللی برای این تروریست صادر شده و در ماه سپتامبر دو بار در مرز مجارستان دیده شده است.

تارنمای شبکه تلویزیونی اسکای‌نیوز انگلیس نیز می‌نویسد که در پی حملات تروریستی پاریس، دولت انگلیس فاش ساخت که چند توطئه تروریستی را ظرف یک سال گذشته در خاک خود خنثی ساخته است.

چارلز فار (Charles Farr) مدیر کل اداره امنیت و ضد تروریسم انگلیس می‌گوید که ماه گذشته ۸۰۰ انگلیسی به عراق و سوریه سفر کرده‌اند و برخی از آنان به داعش پیوسته‌اند. وی افزود که حدود نیمی از این افراد بازگشته‌اند و احتمال دارد که ۷۰ نفر نیز کشته شده باشند.

چهارشنبه پیش، نمایندگان مجلس عوام انگلیس با تمدید حملات هوایی از عراق و سوریه علیه داعش موافقت کردند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.