شرکت راه آهن امسال واگن های 55 ساله را از رده خارج می کند

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پایان امسال واگن های مسافری 55 سال از رده خارج و سال آینده نیز همه واگن های 45 سال به بالا از صنعت حمل و نقل ریلی خارج می شوند.

محسین پورسیدآقایی امروز(یکشنبه) در مراسم بهره برداری از ناوگان ریلی مسافری جدید افزود: هدف ما از نوسازی ناوگان ریلی ارائه خدمات مناسب به مردم است زیرا با بکارگیری ناوگان جدید، سرویس بهتری به مردم ارائه می شود. 
وی گفت: نوسازی ناوگان ریلی یکی از برنامه های مهم شرکت راه آهن است تا همه شرکت های ریلی با ناوگان مناسبی به مردم خدمت رسانی کنند. 
وی با اشاره به راه اندازی قطارهای مسافری پنج ستاره با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورتی که بتوانیم تعداد قطارهای خود را افزایش دهیم مردم می توانند در مسیرهای مختلف با قیمت مناسبی جابجا شوند. 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شرکت های سازنده واگن در کشور ظرفیت های بسیار خوبی دارند و باید تلاش کنیم با تشویق بخش خصوصی از ظرفیت های واگن سازی کشور به طور کامل استفاده شود. 
وی گفت: امروز شاهد امضای قرارداد تولید 200 دستگاه واگن در کشور بودیم و این نشان می دهد شرکت های داخلی توانمندی های زیادی در این عرصه دارند.
به گفته پورسیدآقایی، یک کارخانه جدید واگن سازی نیز به مجموعه کارخانه های داخلی اضافه می شود. 

** برنامه ساخت واگن با سرعت 220 کیلومتر در ساعت
مدیرعامل شرکت ریل ترابر صبا نیز در این مراسم گفت: این شرکت برای توسعه ناوگان ریلی خود، قرارداد تولید 100 واگن را امضا کرده است تا بتواند به تدریج با تحویل این واگن ها، آنها را در مسیر های مختلف به کار بگیرد. 
محمد جواد فخاری افزود: در حال حاضر تولید 12 واگن به پایان رسیده و 6 واگن نیز به شرکت ریل ترابر صبا تحویل شده است؛ از ماه آینده هر ماه چهار واگن به ناوگان این شرکت اضافه می شود. 
وی گفت: این شرکت با توجه به افزایش سرعت قطارهای مسافری در نظر دارد سی و هشتمین واگن مسافری خود را با سرعت 220 کیلومتر تحویل گیرد تا پس از تکمیل زیرساخت های راه آهن در ایران بتوانیم از این واگن ها استفاده کنیم. 
به گزارش ایرنا، شمار واگن های مسافری ریلی کشور به دو هزار دستگاه می رسد که روزانه می توانند حدود 100 هزار نفر را در کشور جابجا کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.