جشنواره گل رئال در بازی دیشب؛ رکوردهای تاریخ لالیگا جابه‌جا شد

جشنواره گل ر‌ئال‌ ماد‌رید برابر رایووایکانو، رکوردهای لالیگا و بازی‌های اروپایی را تغییر داد.

ر‌ئال‌ ماد‌رید دیشب (یکشنبه) و در هفته‌ شانزدهم لالیگا با نتیجه‌ ۱۰ بر دو برابر رایووایکانو پیروز شد.
گرت بیل (۴ گل)، کریم بنزما (۳ گل)، کریستیانو رونالدو (۲ گل) و دنیلو (یک گل) برای رئال به ثمر رساندند. با این نتیجه جالب توجه مشخص شد لالیگا ۵۵ سال بود شاهد چنین نتیجه‌ای نبوده است.
به ثمر رساندن ۱۰ گل یا بیشتر در یک بازی، آن‌هم در لالیگا که یکی از بهترین لیگ‌های جهان محسوب می‌شود، یک اتفاق جالب است. همچنین ر‌ئال‌ ماد‌رید از سال ۱۹۶۰ نتوانسته بود این تعداد گل را وارد دروازه حریفانش کند. مادریدی‌ها در آن سال الچه را ۱۱ بر دو شکست داده بودند.
رئال تاکنون چهار بار توانسته ۱۰ گل یا بیش از آن را در یک بازی به ثمر برساند. قبل از جشنواره گل دیشب برابر رایووایکانو، رئال در سال ۱۹۴۳ بارسلونا را یازده بر یک شکست داده بود. آن‌ها همچنین ۱۰ بر یک لاس پالاماس را در سال ۱۹۵۹ مغلوب کرده بودند و برابر الچه نیز ۱۱ بر دو پیروز شده بودند. آخرین باری که در لالیگا، یک دیدار بیش از یازده داشته، بازی تیم‌های اویدوو وایادولید در سال ۱۹۹۶ بود.
اتلتیک بیلبائو قبل از این بازی (رئال – رایو) بیشتر از دیگر تیم‌های اسپانیایی در لالیگا، نتیجه‌های این‌چنینی به ثبت رسانده بود. آن‌ها در سال ۱۹۳۱، ۱۲ بر یک بارسلونا را شکست داده بودند. با ۱۰ گل در سال ۱۹۴۲ سلتاویگو را گل باران کرده و در سال ۱۹۵۰ با همین نتیجه‌ برابر ییدا پیروز شد و ساراگوسا را ۱۰ بر یک در سال ۱۹۵۱ شکست داد.
در جهان فو‌تبا‌ل آخرین نتیجه‌ پیروزی با ۱۰ گل یا بیشتر نیز به سال ۱۹۸۴ بازمی‌گردد. بوروسیا مونشن‌گلادباخ با ۱۰ گل موفق به شکست اینتراخت برانشوایگ در بوندسلیگا آلمان شده بود.

دیگر نتایج پرگل ر‌قا‌بت‌های رسمی در جهان فو‌تبا‌ل به شرح زیر است:
جا‌م جها‌نی ۱۹۸۲ اسپانیا:‌        مجارستان ۱۰ – السالوادور یک
کوپا آمه‌ریکا ۱۹۴۲ اروگوئه:        آرژانتین ۱۲ – اکوادور صفر
لیگ قهرمانان اروپا ۷۴-۱۹۷۳:    دینامو بخارست ۱۱ – کروزیدرز صفر
جام یوفا ۸۵-۱۹۸۴:                 آژاکس ۱۴ – ردبویز صفر
لالیگا ۱۹۳۱:                         اتلتیک بیلبائو ۱۲ – بارسلونا یک
بوندسلیگا ۱۹۷۸:                   مونشن گلادباخ ۱۲ – دورتموند صفر
لیگ برتر انگلیس ۱۹۹۵:          منچستریونایتد ۹ – ایپسویچ تاون صفر

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.