وزیر بهداشت ۱۲بیمار روستای ابوشانک آبادان را تحت عمل جراحی چشم قرار داد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی که روز جمعه در قالب کاروان نورآوران سلامت به شهرستان آبادان سفر کرده است در روستای ابوشانک ۱۲ عمل جراحی چشم انجام داد.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی صبح جمعه ۱۲ بیمار روستای ابوشانک را تحت عمل جراحی آب مروارید چشم و تومور چشمی قرار داد.
طرح نورآوران سلامت از آذرماه امسال سه کلینیک سیار چشم و دندان و اتاق عمل سیار در روستای ابوشانک آبادان مستقر کرده است.
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت در محل روستای ابوشانک آبادان به خبرنگار ایرنا گفت:از چهارم آذرماه تاکنون ۲۴۳ عمل جراحی چشم توسط پزشکان حاضر در طرح نورآوران سلامت در روستای ابوشانک انجام شده است.
امیرحسین جعفری افزود:امروز نیز علاوه بر ۱۲ جراحی چشم که توسط وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بر روی بیماران این روستا انجام شده ۳۵ جراحی چشم دیگر نیز بر روی بیماران این روستا انجام می شود.
وی اظهار کرد:کلنیک های سیار طرح نورآوران سلامت تا ۱۵ اسفندماه در روستای ابوشانک آبادان مستقر بوده و پس از آن از ۱۵ فروردین به یکی از روستاهای محروم استان قم اعزام می شوند.
بنیاد خیریه نورآوران سلامت با راه اندازی سیستم درمانی قابل حمل و متحرک، خدمات درمانی را در مناطق محروم ارائه می نماید.
کلینیک متحرک دندان پزشکی و چشم پزشکی و اتاق عمل چشم این خیریه اولین تجربه ساخت این نوع واحدهای درمانی قابل حمل در ایران بوده است.
در سفرهای مجموعه نورآوران سلامت ، تریلرهای سیار حامل تجهیزات ، برای مدت چندماه در یک منطقه محروم مستقر می شوند و تیم های درمانی شامل دندان پزشک، چشم پزشک و اپتومتریست و سایر اعضا به محل اعزام شده و خدمات درمانی دندانپزشکی و چشم پزشکی رایگان ارائه می دهند.
کلیه خدمات دندان پزشکی و نیز خدمات چشم پزشکی اعم از معاینه ، تحویل دارو، عینک و جراحی به رایگان انجام می شود.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که روز پنجشنبه در سفری دو روزه وارد استان خوزستان شده عصر جمعه از روند احداث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی طالقانی آبادان دیدن کرده و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی طالقانی آبادان را افتتاح می کند.
در سفر قاضی زاده هاشمی به خرمشهر نیز عملیات اجرایی ساخت یک بیمارستان فوق تخصصی آغاز می شود.
روستای ابوشانک با ۲۰۹ خانوار و بیش از یکهزار نفر جمعیت حدود ۳۰ کیلومتری آبادان واقع است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.