اندونزی چشم به همکاری ایران برای رساندن ذخیره سوخت به ۳۰ روز دارد

دولت اندونزی برای افزایش میزان ذخیره سوخت از ۲۱ روز به ۳۰ روز، چشم به ورود صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران در این کشور جنوب شرق آسیا دارد که حدود ۵۰ درصد نیاز انرژی خود را وارد می کند.

اندونزی که امسال پس از هفت سال به رغم تبدیل شدن به یک واردکننده نفت بار دیگر به اوپک بازگشت، اکنون توانایی ذخیره تنها ۲۱ روز ذخیره نفت برای لحظه و روزهای بحرانی را دارد.
'ویراتماجا پوجا' مدیرکل بخش نفت و گاز وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی روز سه شنبه گفت متوسط منابع ذخیره سوخت این کشور در حال حاضر تنها برای ۲۱ روز است که به طور مساوی نیز در سراسر اندونزی توزیع نشده است.
وی گفت که اندونزی در حال حاضر نیازمند است منابع ذخیره سازی سوخت را به حدود ۳۰ روز برساند.
براساس مفاد آژانس بین المللی انرژی استاندارد ایده آل برای ذخیره سوخت در این کشور حدود ۲۵۰ میلیون نفری برای ۹۰ روز است.
میزان منابع ذخیره سازی سنگاپور در منطقه جنوب شرق آسیا برای ۶۰ روز پیش بینی شده است.
به نوشته تارنمای 'تریبیون جامبی'، مقام وزارت انرژی اندونزی، گفت که سرمایه گذاران بالقوه ایران اکنون در این کشور بسر می برند و در نشست ها در مورد ساخت یک پالایشگاه نفت بحث می شود که هدف از ساخت آن تطبیق بیشتر ذخایر نفت است.
اندونزی به عنوان یک کشور پهناور و متشکل از بیش از ۱۷ هزار جزیره باید برای امنیت انرژی میزان ذخیره سازی را افزایش دهد. این سیاست با هدف اطمینان از امنیت عرضه انرژی در سراسر این کشور اتخاذ شده است.
پیش بینی شده است روند تولید ملی نفت اندونزی به دلیل کشف نشدن ذخایر جدید همچنان در سال های آینده رو به کاهش باشد.
در حال حاضر تولید نفت ملی اندونزی حدود ۸۱۷ هزار بشکه در روز است، در حالی که در بودجه کشور ۸۳۵ هزار بشکه پیش بینی شده است.
براساس پیش بینی ها، تولید نفت اندونزی به کاهش خود طی پنجسال آینده ادامه خواهد داد . تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۰ میلادی حدود ۹۴۲ هزار بشکه در روز بود. پیش بینی تولید برای سال جاری ۸۳۵ هزار بشکه بوده که تا سال ۲۰۲۰ میلادی تنها به ۵۵۰ هزار بشکه می رسد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.