حبیبی : جهان در برابر مردم‌‌سالاری دینی در ایران سر تعظیم فرود می‌آورد

دبیرکل حزب موتلفه گفت: جهان در برابر مردم‌‌سالاری دینی در ایران سر تعظیم فرود می‌آورد؛ سطح مشارکت مردم در انتخابات قابل مقایسه با سطح مشارکت در بزرگترین دموکراسی‌های اروپایی و آمریکا نیست.

محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران حزب سخن می‌گفت، با تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند گفت: مردم در لبیک به فراخوان رهبری شگفتی آفریدند.
وی افزود: عمق مشارکت مردم در این انتخابات علاقه آنها به نظام و انقلاب را نشان می‌دهد. این حضور نوعی رأی قاطع ملت به عزت، اقتدار و امنیت ملی است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، با اشاره به ترکیب رأی مردم و هوشمند ملت در آراء ریخته شده به صندوق اظهار داشت: مردم پاسخ مداخلات بیگانگان در امور داخلی ایران را دادند.
حبیبی ادامه داد: نظم و انضباط مردم در پای صندوقهای رأی، ادب گفتگو در رقابت‌ها در تضمین امنیت انتخابات مؤثر بود. لذا هیچ گزارشی مبتنی بر درگیری و تضاد بین طرفداران نامزدها وجود نداشت. لذا کسانی که به مجلس راه خواهند یافت از هر گروه و جناحی می‌توانند با مشارکت همدیگر دولت را در حل مشکلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی کمک کنند. طبیعی است از امروز همه باید به اقتدار ملی و کارآمدی نظام در مجلسین فکر کنیم.
وی بیان داشت: کسانی که با رأی ملت از صندوق‌های رأی بیرون آمدند، نماینده ملت هستند و باید طبق سوگندی که می‌خورند، خود را نماینده ملت و پاسدار استقلال، آزادی و حقوق مردم بدانند. همچنین این نمایندگان طبق همین سوگند باید پاسدار دستاوردهای انقلاب و قانون اساسی باشند، اگر به این سوگند پایدار باشند خیلی مهم نیست از کدام جناح به مجلس راه یافته‌اند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: هیچ انتخاباتی در دنیا به اندازه انتخابات در ایران مورد توجه کانونهای خبری جهان نیست. دهها خبرنگار و عکاس و فیلمبردار در قالب گزارش‌های خود حضور میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی را ثبت کردند. آرامش حاکم بر رقابت‌ها و نیز در پای صندوقهای رأی موجب شگفتی رسانه‌های جهان شد.
حبیبی تصریح کرد: جهان در برابر مردم‌‌سالاری دینی در ایران سر تعظیم فرود می‌آورد. ما یک دموکراسی زنده داریم و مورد حقد و کینه آمریکایی‌ها هستیم، چون سطح مشارکت مردم در انتخابات قابل مقایسه با سطح مشارکت مردم در انتخابات بزرگترین دموکراسی‌های اروپایی و آمریکا نیست.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با رفع تحریم‌ها تصریح کرد: متأسفانه آمریکاییها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. تحریم‌های بانکی همچنان در حوزه بخش خصوصی به قوت خود باقی است. اکنون یک ایرانی حق ندارد در هیچ یک از بانکهای اروپایی حساب باز کند و مراودات پولی داشته باشد. در حوزه دولتی فقط چند شرکت خودروسازی و پتروشیمی می‌توانند این کار را بکنند.
وی افزود: پول‌هایی را که ما در بانکهای اروپا داریم و بلوکه شده است، نمی‌گذارند دست بزنیم؛ می‌گویند باید کالا ببرید آن هم با محدودیتهای خاص خود! لذا دولت باید فکری برای بدعهدی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بکند.
حبیبی با اشاره به موضوع بررسی بودجه در مجلس گفت: موضوع بررسی بودجه در مجلس فوق‌العاده مهم است؛ مجلس پس از انتخابات ۷ اسفند به دلیل رای‌آوری عده‌ای جدید نباید وظایف کلیدی خود را تا آخرین روز نمایندگی فراموش کند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: مبنای بودجه سال ۹۵ باید معلوم شود بر چه برنامه‌ای است. برنامه پنجساله پنجم که پایان یافته است، برنامه ششم هم که تصویب نشده است؛ معلوم نیست بودجه سال ۹۵ بر اساس چه برنامه‌ای نوشته شده است. امیدواریم ریل‌گذاری مجلس در بودجه سال ۹۵ طوری باشد که مجلس دهم در این مورد در امر نظارت بر بودجه با دولت مشکل نداشته باشد.
حبیبی همچنین در مورد دستگیری پدر پیر شبکه نفوذ در ایران اظهار داشت: اولاً باید از دستگاههای امنیتی کشور به دلیل هوشیاری در باره نفوذ تشکر کرد. ثانیاً از آزادی فرزند وی در مبادله جاسوس‌ها با آمریکا اظهار تأسف کرد. ثالثاً با دستگیری وی باید این دقت اعمال شود که همه شبکه در داخل دولت و نیز حوزه خصوصی شناسایی و مورد مجازات قرار گیرد.
وی همچنین در مورد آخرین تحولات سوریه خاطرنشان کرد: آتش‌بس در سوریه اجتناب‌ناپذیر است، اما باید هوشیار بود که تروریست‌ها نباید از این موقعیت برای تجدید سازمان خود بهره بگیرند. داعش و النصره به دلیل مواضع آتش‌افروزانه خود از مقوله آتش‌بس مستثنی هستند و همچنان زیر ضربات جبهه مقاومت قرار دارند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت: آمریکایی‌ها در این مورد منافقانه عمل می‌کنند. عربستان و ترکیه زیر بار آتش‌بس نرفته‌اند. این نشان می‌دهد آنها در حمایت از تروریستها جدی هستند اما جامعه جهانی بیشتر از این خونریزی در سوریه و عراق را برنمی‌تابد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.