۲۵ اسفند، آغاز اجرای نرخ جدید جرایم راهنمایی و رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: با تکمیل شدن زیرساخت های اجرایی از ۲۵ اسفند ماه نرخ جرایم جدید راهنمایی و رانندگی اعمال می شود.

سردار تقی مهری درباره اجرایی شدن طرح افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی و اعمال آن توسط نیروهای پلیس راهور گفت: برابر قانون مبلغ افزایش نرخ جرایم رانندگی در هیات وزیران تصویب و ابلاغ شده و لازم الاجرا است.
مهری گفت: از پانزدهم اسفند ماه اطلاع رسانی بیشتر در این زمینه انجام خواهد شد و زیرساخت های لازم برای اجرای طرح در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه افزایش جرایم طبق جدول اعلام شده به همه فرماندگی های پلیس راهور در سراسر کشور ابلاغ شده است افزود: افزایش میزان جرایم راهنمایی و رانندگی توجیه تنبیهی دارد و به هیچ وجه پلیس راهور قصد ندارد از محل افزایش جریمه ها درآمدزایی داشته باشد.
سردار مهری گفت: در حال حاضر مشغول فراهم آوردن بستر مناسب و تجهیز زیرساخت های لازم برای اعمال جریمه ها هستیم تا همزمان در تاریخ اعلام شده یعنی ۲۵ اسفند ماه به صورت هماهنگ و سراسری در کل کشور جرایم افزایش یافته اعمال شود.
رئیس پلیس راهور ناجا همچنین افزود: امیدواریم با افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش قانون شکنی در بین رانندگان جاده های درون شهری و برون شهری باشیم.
وی افزود: انجام و به روز رسانی زیرساخت ها و تجهیزات رایانه ای در حال پیگیری است و همه سیستم ها و ردیف های جرایم به روز رسانی خواهد شد. امیدوارم که ابلاغیه افزایش جرایم بدون ایجاد مشکل سخت افزاری و نرم افزاری و با هدف کاهش تلفات جاده ای در زمان مقرر اجرایی شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.