200 هزار زائر پیاده رضوی وارد مشهد شده اند

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی همزمان با سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع) از ورود 200 هزار و 963 زائر پیاده تا ساعت 20 دیشب به مشهد خبر داد.

حسین رضایی سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی در این باره گفت: از این جمعیت 50 هزار و670 نفر فقط طی دیروز به مشهد وارد شده اند. وی گفت: آمار زائران ورودی به مشهد پس از ساعت 20 دیشب نیزهمچنان قابل توجه بوده جمع بندی نهایی آن ارائه خواهد شد. 

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی پیش بینی کرد امروز افزون بر 30 هزار زائر پیاده که از اطراف مشهد حرکت کرده اند پیش از ظهر به بارگاه منور رضوی مشرف شوند. وی افزود: از مجموع 100 هزار ظرفیت اسکان تدارک شده تا شب گذشته بیش از 81 هزار نفر تکمیل شد. 

رضایی ادامه داد: از این تعداد 71 هزار زائر پیاده در قالب 414 کاروان و 10 هزار زائر پیاده دیگر به صورت متفرقه برای اسکان مراجعه و در فضاهای پیش بینی شده استقرار یافتند. 

وی گفت: مسئولان برای ایام عزادارای روزهای آخر ماه صفر در مشهد بالغ بر 180 محل اسکان اعم از مدرسه، سالن و حسینیه را تجهیز کرده و امکانات رفاهی و نیز پذیرایی آنها نیز در سه وعده غذایی تدارک دیده شده است. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.