وضعیت جاده‌ها و راه ها، امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ / تردد روان در محور‌های شمالی کشور / بارش برف و باران در برخی از محور‌های ۱۲ استان

با وجود بارش برف و باران در محورهای شمالی کشور، اما تردد در این محورها روان است.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای   تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) گزارش شده است.

این درحالی است که محور چالوس دارای بارش برف و باران و آزادراه قزوین – رشت و محور فیروزکوه دارای بارش باران محور هراز و آزادره تهران – شمال فاقد هرگونه مداخلات جوی است.

بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، قزوین، زنجان، لرستان، مازندران، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، گلستان و همدان قابل پیش بینی است.

همچنین بارش باران در برخی از محور های استان های خراسان شمالی، قم، کرمانشاه و گیلان نیز وجود دارد.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع، ‌ سایر محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است.

در شبانه ‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۴۴ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱.۸ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۵.۲ درصد ، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

بر اساس این گزارش، پرتردد ترین محورهای مواصلاتی کشور شامل آزادراه کرج – قزوین، کرج – تهران و تهرات – کرج بوده است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.