تحقق ۷۰ درصدی وعده های رئیس جمهوری درسفرهای استانی/ به ثمر رسیدن وعده های دولت پیشین ۱۸ سال زمان نیاز دارد

دبیر ستاد سفر استانی و مدیر کل پیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهوری هفته گذشته از تحقق ۷۰ درصدی وعده های دولت درسفرهای استانی خبر داد، تعهدی که بیشترین حجم سفر دولتمردان به نقاط مختلف کشور را به خود اختصاص داده است.

محمدرضا صالحی هفته گذشته در سفری استانی با بیان اینکه در معاونت اجرایی ریاست جمهوری تحقق وعده های دولت پیگیری می شود، گفت که سعی براین است تا به وعده های رئیس جمهوری جامه عمل پوشانده شود.
وی با بیان اینکه در سفرهای استانی دولت نهم و دهم، ۲۱۴ هزار میلیارد تومان وعده به مردم داده شد که از این رقم ۶۷ هزار میلیارد تومان محقق شد.
وی گفت: با فرض قیمت ها و درآمدهای مربوط به این دوران که اکنون به ترتیب افزایش و کاهش یافته اند، تحقق باقیمانده وعده های دولت پیشین به ۱۸ سال زمان نیازمند است.
صالحی با بیان اینکه به طور میانگین به لحاظ مالی ۳۱ درصد از وعده های مربوط به سفرهای استانی دولت نهم و دهم محقق شده است، افزود: در برخی استان ها تا ۸۶ درصد و در بعضی استان ها نیز بین ۱۰ تا ۱۲ درصد تحقق وعده دولت قبل را شاهد هستیم.
دبیر ستاد سفرهای رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به انجام ۲۴ سفر استانی توسط دکتر روحانی گفت: با احتساب مناطق تهران، ۹ سفر دیگر از جمله قزوین باقی مانده است.
صالحی، تقدم و تاخر در انجام سفرهای استانی را در تفاوت در میزان اختصاص اعتبار به طرح ها، برنامه ها و پروژه های استان ها بی ارتباط دانست و گفت: رئیس جمهوری برای حل همه مشکلات استان ها به آنها سفر نمی کند بلکه این سفرها با هدف تسهیل و تسریع در اجرای برخی پروژه ها و طرح ها، پیگیری مباحث اقتصادی و دیدار با مردم و نخبگان هر استان انجام می شود.
صالحی ، گفت: در این سفرها طرح های مورد نیاز هر استان که نیاز به تعریف و اجرا داشته و از قبل بررسی شده اند مطرح و در خصوص آنها تصمیم گیری می شود.
در هفته ای که گذشت معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها ۵۰ سفر به شهرها، روستاها و مراکز استانها داشتند و در دهها سفر جداگانه نیز پیگیر طرح های دولت، حل مشکلات مردم و توسعه و آبادانی مناطق مختلف بودند. 
این سفرها جدا از سفرهای مقام های عالیرتبه استانی است که بی وقفه و شبانه روزی ادامه دارد .

** شنبه دوازده دی
اهواز- علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان کشور، هنر ایرانی اسلامی را در بارگاه مقدس امام علی( ع ) و سایر حرم اهل بیت( ع ) نهادینه کرده و با برپایی نمایشگاه های عکس می توان این هنر دست ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

** یکشنبه سیزده دی 
اصفهان – مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آینده گردشگری جهان نبرد بین برند ها است و ازین پس تصویر موجود در ذهن گردشگران دنیا از روی برندها شکل می گیرد.
کرج- مهرزاد حمیدی معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت که مدارس تخصصی ورزش در تمام استان ها راه اندازی خواهد شد.
شیراز- علی باقر زاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سوادآموزی گفت: کودکان در رده سنی ۶ تا ۱۰ سال باید از آموزش رایگان، اجباری و فراگیر برخوردار شوند چرا که همزمان با تلاش ها برای سوادآموزی به بیسوادان، باید مجاری بیسوادی نیز بسته شود.

** دوشنبه چهارده دی
اهواز- معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از پیگیری این سازمان درخصوص آلودگی هوای خوزستان ناشی از سوخت های فسیلی و فعالیت های نفتی خبر داد.
بیرجند – الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری صبح روز دوشنبه پس از ورود به بیرجند با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان با قرائت فاتحه و نثار شاخه های گل ادای احترام کرد.
گرگان – شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم تلاش شده توسعه متوازن در امور بانوان و خانواده ایجاد شود، گفت: اما هم اینک شاهد جهش مطالبات از دولت در بخش های مختلف و از جمله در حوزه بانوان هستیم.
اصفهان- سید حسن هفده تن معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز آمار فقر و وضعیت سازمان های بازنشستگی کشوری، بد و بحرانی است.
اصفهان – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال پیامی به اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب کشور ، فرا رسیدن سال نو میلادی را به وی و جامعه مسیحیان اصفهان و جنوب کشور تبریک گفت.

** سه شنبه پانزده دی
بوشهر- حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به استعدادهای بالای بخش کشاورزی، رشد اقتصادی این بخش در نیمه نخست امسال ۶ درصد بوده است.
نوشهر – هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت : دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات زباله در مناطق مختلف کشور جدی است.
شیراز- مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دستگاههای اجرایی، ارائه خدمات خود به متقاضیان را به فضای مجازی منتقل کنند.
تبریز- محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور حمایت از صنایع و تولیدات داخلی را رویکرد اساسی دولت دانست .
رشت – امیر رضا خادم معاون امور مجلس و هماهنگی استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: از لحاظ مالی، رتبه ماقبل آخر دستگاه های اجرایی را در کشور داریم.
اهواز- محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص یک هزار و ۸۰۰ فقره وام نوسازی منازل به استان خوزستان خبر داد و گفت: امیدواریم با استفاده از این وامها بخشی از بافتهای فرسوده استان بازسازی شود.
اهواز – علی یزدانی معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت بهره برداری واحدهای صنعتی کوچک در حال اجرا دو میلیون و ۴۰۰ هزار شغل جدید ایجاد می شود.

** چهارشنبه شانزده دی 
گرگان – ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون بودجه بیمه سلامت کشور بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال است، اما سهم فرهنگ سازی و افزایش اعتماد مردم به پزشک در این بودجه بسیار اندک است.
تبریز- محمد خزاعی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور گفت: پیشرفت های بسیار خوبی در منطقه آزاد ارس انجام شده و زمینه افزایش سرمایه گذاری خارجی در این منطقه فراهم است.
همدان- علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:زمانی می توانیم بگوییم در عرصه های علمی موفق هستیم که ایده را به ثروت تبدیل کرده در موازنه بین واردات و صادرات به سمت صادرات پیش برویم و فناوری را محور تبادلات سیاسی کشور قرار دهیم.
بندرعباس- محمد جعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی پروژه بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بندرعباس را از جمله اولویت های مهم این وزارتخانه دانست و گفت: ساخت این پروژه در مجموع ۸۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که براساس برنامه ریزی های انجام شده در مدت دو تا سه سال تزریق خواهد شد.
کرمانشاه – محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: براساس بررسی های بعمل آمده بیش از ۸۰ درصد از مردم منطقه غرب کشور از برنامه طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند.
اهواز- سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و فناوری گفت: بر خلاف جنگ سخت و گرم که دشمن با بیرق مشخص وارد میدان می شود در جنگ نرم دشمن با تابلوی خودی وارد می شود تا به اهداف خود برسد.
اصفهان- سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت روز چهارشنبه با آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید در اصفهان دیدار و گفت و گو کرد.
بندرعباس- علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه در گسترش آموزش در سطح منطقه و بین الملل توانسته شاخص های خوبی و مطلوبی را کسب کند.
ساری- پیروز حناچی معاون شهر سازی و معماری وزیر راه و شهر سازی با تاکید بر این نکته که اگر جرات انتشار و اطلاع رسانی از تخلفات را نداشته باشیم از وظیفه خود دور شده ایم، گفت: قانون برای جلوگیری از تجاوز به عرصه های ملی و حریم حدی برای کسی قایل نیست.

** پنجشنبه هفده دی
قم – علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: معتقدیم دولت به تنهایی نمی تواند حجم عظیم کار در وزارت آموزش و پرورش را دنبال کند و با پیگیری سیاست توسعه مشارکت، مردم و بخش غیر دولتی باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.
مشهد- مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: برای توسعه ورزش دانشگاهی باید ورزش دانش آموزی به ورزش دانشگاهی اتصال یابد.
شهرری- عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه یاد و خاطره مرحوم غلامرضا تختی هیچگاه از ذهن مردم ایران نخواهد رفت گفت: تختی بذر پهلوانی را در دل مردم ایران کاشت.
اصفهان- رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: نزدیک به نیمی از مردم ایران در سن ۵۰ سالگی بیماری فشارو چربی خون دارند.
هرمزگان- رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه ایران همچنان نیازمند سدسازی است، گفت: کسانی که با این فعالیت مخالفند، اقلیم و طبیعت کشور را به درستی نمی شناسند.
قم – حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای ایجاد دو مرکز تخصصی قرآنی در هر شهر کشور برنامه ریزی کرده ایم و تعداد دارالقرآن های دانش آموزی به یک هزار و ۵۰۰ مرکز افزایش می یابد.
قم – محی الدین بهرام محمدیان معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور گفت: در نظام آموزشی مدارس، محتوای نظام آموزشی را از سرمنشاءهای اصیل اسلامی استخراج می کنیم.
سبزوار- مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت یازدهم توجه خوبی به حوزه پژوهش دانشگاهها دارد و در این زمینه اعتبار مناسبی در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.
خمین – محمد دیمه ور معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۴ هزار نفر از دانش آموختگان دارای شرایط سال آینده جذب آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی می شوند.
بوشهر – علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوآنزا که در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش کرده است.
بندرعباس – رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از اعلام آمادگی کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در بخش آب ایران با اجرای برجام خبر داد.

** جمعه هجدهم دی
مشهد – مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت :طی بیش از دو سال گذشته از عمر دولت تدبیر و امید عقلانیت مناسب و قابل قبولی در مجموعه دانشجویان فعال در بخش های مختلف بویژه تشکل های سیاسی و فضای دانشگاهی حاکم شده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.