موگرینی بهار آینده برای بار دوم به تهران می‌آید

مسئول هماهنگی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دوشنبه شب در اظهاراتی از سفر هیات همکاری اروپا به ایران در بهار آتی خبر داد.

فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دوشنبه شب در اظهاراتی از سفر هیات همکاری اروپا به ایران در بهار آتی خبر داد.
به گزارش رسانه های خبری، وی نیز در راس این هیات به ایران خواهد آمد.
موگرینی بعد از توافق وین نیز در روز سه شنبه ۶ مردادماه سال جاری در راس هیاتی به تهران آمد و با تعدادی از مقامات کشورمان از جمله وزیر خارجه و رییس جمهور دیدار و گفت وگو کرد.
موگرینی در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی با رای رهبران اروپا به عنوان رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مدت ۵ سال انتخاب شد و جایگزین کاترین اشتون انگلیسی که دارای ۲۰ سال اختلاف سنی با او است ، در این اتحادیه شد.
فدریکا موگرینی که در ۱۶ ژوئن ۱۹۷۳ در رم به دنیا آمده است در سال ۲۰۱۴ در دولت «ماتئو رنتسی Matteo Renzi» برای چندماه مسئولیت وزارت خارجه ایتالیا را به عنوان سومین زن رییس دستگاه دیپلماسی این کشور بر عهده گرفت . پیش از او خانم ها« اما بونینو» و «سوزانا آنجلی» به کرسی وزارت خارجه تکیه زده بودند .
این سیاستمدار زن پیش از تصدی پست وزارت خارجه ایتالیا ، سمت های دیگری نیز داشته است. وی در سال ۲۰۰۸ با قرار گرفتن در لیست انتخاباتی حزب دموکراتیک به مجلس ایتالیا راه یافت و عضو کمیسیون دفاعی مجلس بوده است. در حوزه سیاست خارجی هم این فرد، عضویت در هیئت پارلمانی اعزامی به شورای پارلمانی اروپا و شورای پارلمانی اتحادیه غرب اروپا را تجربه کرده است.
موگرینی که از اعضای حزب دموکراتیک ایتالیا است داری دکترای علوم سیاسی از دانشگاه لاسپلنزای رم است و در پایان نامه خود به بررسی رابطه بین دین و سیاست در اسلام پرداخته است .

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.