امور حج را به ما واگذار کنید تا سالانه ۱۰۰میلیون حاجی را مدیریت کنیم

مرجع تقلید شیعیان خطاب به سعودی‌ها گفت: به عربستان سعودی اعلام می‌کنیم اداره مکه مکرمه را به ما بسپارید ۱۰۰ میلیون حاجی را در آنجا مدیریت می‌کنیم.

آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم ضمن محکومیت مجدد کشتار شیعیان در نیجریه، اظهار داشت: حمایت عربستان از قاتلان شیعیان در نیجریه، حمایت از صهیونیست‌ها، آمریکا و تکفیری‌هاست.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: ما پس از محکومیت این فاجعه، از دنیا و مسئولان خواهانیم که اشخاصی که این جنایات را انجام داده‌اند را شناسایی و محاکمه کنند چراکه نباید در مقابل این رفتار‌ها سکوت صورت بپذیرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اتهام نقض حقوق بشر در ایران از سوی سازمان ملل خاطرنشان کرد: در کنار این سازمان، در بحرین، سوریه، عراق، یمن کشتار‌ها و جنایاتی رخ می‌دهد که نتیجه آن ویرانی، تخریب بنیان‌ها و کشتار کودکان، زنان است که متأسفانه این سازمان چشمان خود را در مقابل آن بسته و هیچ اظهار‌نظری انجام نمی‌دهد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به حضور وحشیانه عربستان، داعش، بوکوحرام در کشورهای مختلف تصریح کرد: متأسفانه سازمان ملل در مقابل این حوادث هیچ حساسیتی نشان نمی‌دهد.

وی به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین پرداخت و گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند در یک نقطه، بیست و چند میلیون انسان را جمع کند و این جز با قدرت معنوی بسیار عظیم تشیع اتفاق نخواهد افتاد.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: ما به عربستان سعودی اعلام می‌کنیم که شما اداره مکه مکرمه را به ما بسپارید و ما ۱۰۰ میلیون انسان را در آن اداره می‌کنیم. شما در اداره ۳ ‌میلیون انسان در مکه عاجز و ناتوان هستید و این گفتار شما، جز از روی ضعف، عجز و رفتارهای خصمانه شما نیست.

مرجع تقلید شیعیان گفت: نباید ساده به این مسئله نگاه کرده و از کنار آن بگذریم؛ چراکه برای هر مسئله، ظاهر و باطنی وجود دارد و توجه به باطن، علل و اسباب اربعین، یکی از وظایف انسانی ماست.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.