انگلیس در به روی پاکستانی‌ها بست

رسانه‌های پاکستان اعلام کردند سفارت انگلیس در این کشور در ماه‌های اخیر درخواست صدور روادید هزاران نفر از شهروندان پاکستانی متقاضی سفر به آن کشور را رد کرده است.

به گزارش روز شنبه سایت اینترنتی روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان، سفارت انگلیس در اسلام‌آباد و کنسولگری‌های آن در کراچی و لاهور با وجود اینکه کاملا فعال هستند اما مدتی است اقدامی در جهت صدور روادید برای شهروندان پاکستانی متقاضی سفر به انگلیس انجام نمی‌دهند.
سفارت انگلیس حتی با درخواست صدور روادید پاکستانی‌هایی که در ماه‌ها یا سال‌های اخیر سفرهای متعدد به انگلیس داشته‌اند، موافقت نکرده است.
سفارت انگلیس تا کنون توضیحی درباره علت عدم موافقت با صدور روادید برای شهروندان پاکستانی ارائه نکرده است.
اخیرا کشورهای اتحادیه اروپا سخت‌گیری‌های شدیدی علیه مهاجران غیرقانونی به ویژه شهروندان پاکستانی اتخاذ کرده‌اند و حدود دو هفته پیش یک هواپیما حامل ده‌ها نفر از مهاجران غیرقانونی پاکستان در اروپا، آن‌ها را به اسلام‌آباد منتقل کرد اما وزارت کشور پاکستان از پذیرفتن بیشتر این افراد خودداری کرد و آن‌ها را با همان هواپیما، به یونان بازگرداند.
پاکستان به شدت به اقدام اتحادیه اروپا در بازگرداندن مهاجران غیرقانونی پاکستانی اعتراض دارد و معتقد است بسیاری از کشورهای اروپایی بدون اینکه شواهد و مدارکی دال بر هویت مهاجران غیرقانونی داشته باشند، آنان را به پاکستان می‌فرستند.
اسلام‌آباد اعلام کرده که اگر اتحادیه اروپا قصد بازگرداندن مهاجران غیرقانونی پاکستان به این کشور را دارد، باید مدارک و شواهد کافی درمورد هویت این افراد به پاکستان ارائه دهد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.