واکنش سردار دهقان به اظهارات مداخله جویانه وزیر دفاع آمریکا

وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات مداخله جویانه، بی شرمانه و خلاف تمامی موازین حقوق بین الملل جیمزماتیس وزیردفاع آمریکا گفت: وزیردفاع و هیات حاکمه آمریکا بهتر است به جای تعیین تکلیف برای ملت های دیگر به فکر حل مسائل داخلی خود باشند.

سردارسرتیپ پاسدارحسین دهقان با بیان این مطلب فوق اظهارداشت: وزیردفاع و هیات حاکمه آمریکا بهتراست به جای تعیین تکلیف برای ملت های دیگر به فکرحل مسائل داخلی خود و بررسی علل اساسی موجود باشند، که به احتمال زیاد و در آینده ای نه چندان دورنه تنها دولت فعلی آمریکا را ساقط خواهد کرد بلکه نظام سیاسی این کشور را نیز با چالش های فراوان و جدی مواجه می کند.
وی افزود: خوی استکباری و احساس قلدری و نادیده گرفتن قدرت ملت ها و تجاهل نسبت به وقایع تاریخی و نتایج حاصل از اینگونه اظهار نظرها، عقلانیت افرادی مثل وی را سلب کرده و اینگونه اظهارات شبیه هذیان گویی افراد بیمار و تب دار است.
به گزارش ایرنا، جیمزماتیس وزیردفاع آمریکا درمصاحبه ای مداخله جویانه با «ایلندر» – روزنامه دانش آموزان یک دبیرستان ایالت واشنگتن با نادیده گرفتن مشارکت حداکثری و حضور مردم در تمام صحنه های انقلاب اسلامی همچون انتخابات سعی کرده سیاست های تفرقه آمیز دولت آمریکا را اینگونه وانمود کند که میان مردم و نظام اسلامی شکاف وجود دارد.
وی در این مصاحبه همچنین تلاش کرده هدف سیاست های ضد ایرانی کاخ سفید را نظام اسلامی معرفی کند.
همچنین پیشتر«رکس تیلرسون» وزیرخارجه آمریکا اواسط ماه ژوئن درسخنانی درمجلس نمایندگان گفته بود سیاست دولت او حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.