وزارت کشور ترکیه: داعش در ۱۴ حمله به ترکیه ۳۰۴ تن را کشته است

براساس گزارش وزارت کشور ترکیه، شبه‌نظامیان داعش در مجموع ۳۰۴ تن را در ۱۴ حمله در ترکیه کشتند.

به نوشته روزنامه حریت، وزارت کشور ترکیه در گزارشی با عنوان «ترکیه مقابل داعش می‌ایستد» آورده است: گروه تروریستی داعش در مجموع ۱۴ حمله سنگین در ترکیه داشته است. ۱۰ مورد از آنها حمله انتحاری، یک مورد انفجار بمب و سه مورد حمله مسلحانه بوده است. در نتیجه این حملات ۳۰۴ تن از جمله ۱۰ افسر پلیس و یک سرباز کشته شده و ۱۳۳۸ تن از جمله ۶۲ افسر پلیس و هفت سرباز زخمی شدند.
بنا بر این گزارش، سه مورد از این حملات در استانبول و پنج مورد دیگر از حملات در استان‌های دیاربکر، شانلی‌اورفا و غازی‌آنتپ و آنکارا رخ داد. وزارت کشور ترکیه تاکید کرد، با عملیات‌های اطلاعاتی ۲۲ اقدام تروریستی جدی در سال ۲۰۱۶ خنثی شد. 
این وزارتخانه ترکیه همچنین مدعی شد که جزئیات اطلاعات شبه‌نظامیان مظنون خارجی پیش از ورود آنها به ترکیه از طریق کشورهای مبدا اعلام نشد. به گفته آنها، شبه‌نظامیان تروریست خارجی که برای پیوستن به داعش از سراسر جهان به ترکیه می‌آیند، از طریق استانبول و آنتالیا وارد مناطق درگیر می‌شوند.
وزارت کشور ترکیه همچنین اعلام کرد تا به امروز در سال ۲۰۱۷، ۶۵۵ تن که ۳۶۶ تن از آنان خارجی هستند به اتهامات تروریستی در بازداشت به سر می‌برند.
این گزارش تاکید دارد تهدید داعش علیه ترکیه همچنان با وجود شکست‌های سنگین آنها ادامه دارد.
براساس گزارش مذکور، تونسی‌ها ظاهرا در بالای لیست افرادی قرار دارند که به دلیل ارتباط با تروریسم بین‌المللی منع شده‌اند. اتباع تونسی، عربستانی، قزاقستانی، فرانسوی، روسی و بلژیکی در لیست ممنوعه هستند.
از سوی دیگر، اتباع روسیه، لیبی و جمهوری‌ آذربایجان جزو گروهی هستند که حین تلاش برای ورود به سوریه بازداشت شدند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.