روسیه: تحریم های غربی ضدسوری باید لغو شود

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه سوریه به بخش های داروسازی-درمانی و حیاتی زندگی این کشور آسیب های فراوانی زده و سوری ها را در تنگنا قرار داده است و ضرورت دارد لغو شود.

گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا از شش سال پیش و همزمان با حمایت های گسترده مالی و جنگ افزاری از گروههای مسلح و تروریستی علیه سوریه و مداخله نظامی در این کشور، سوری ها را نیز زیر شدیدترین تحریم های یکجانبه و غیرقانونی قرار دادند.
پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه به نقل از سخنان لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل، نوشت: در باره وضعیت غیرمعمولی (ناشی از تحریم های یکجانبه) با شرکای خود گفت وگو کردیم.
لاوروف گفت: از سهم بزرگ اتحادیه اروپا در کاهش مشکلات ملت سوریه آگاه هستم، اما از دیدگاه ما مدت ها پیش زمان تجدید نظر در تحریم های این اتحادیه و آمریکا علیه سوریه با توجه به پیامدهای انسانی آنها فرا رسیده است.
وزیر خارجه روسیه در ادامه انتقاد از تحریم های غربی علیه سوریه تصریح کرد: تحریم ها مانع راه اندازی تولید کالاهای ضروری و حیاتی در سوریه می شود.
وی برای نمونه به نیاز فوری سوری ها به دارو، لوازم درمانی و پزشکی اشاره و اظهار کرد: داروسازی در سوریه در گذشته بسیار توسعه یافته بود، اما در شرایط کنونی بر اثر تحریم ها و ممنوعیت های همکاری غربی به شدت آسیب دیده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.