شمارش معکوس جدایی قایدی از استقلال آغاز شد

در فاصله ۳۴ روز مانده به آغاز مسابقات لیگ ستارگان قطر همچنان موضوع جدایی مهدی قایدی از تیم استقلال در صدر اخبار این باشگاه قرار دارد.

طبق اعلام فدراسیون فوتبال قطر، لیگ ستارگان این کشور که طی سال‌های گذشته سهم عمده ای در جذب بازیکنان ایرانی بین کشورهای حوزه خلیج فارس را داشته در دهه آخر شهریور شروع می‌شود. جدول مسابقات لیگ ستارگان قطر به این ترتیب نوشته شده که این مسابقات از تاریخ یکشنبه ۲۱ شهریورماه آینده شروع شده و هفته اول دور رفت مسابقاتش استارت می‌خورد. این در حالی است که در این حد فاصل پس از برگزاری فینال جام حذفی بین تیم‌های استقلال و فولاد، چیزی در حدود ۳۳ تا ۳۴ روز زمان باقی می‌ماند تا تکلیف برخی بازیکنان مدنظر تیم‌های قطری حاضر در تیم استقلال برای پیوستن به لیگ ستارگان قطر مشخص شود. از سوی دیگر لیگ‌های اروپا هم به زودی استارت می‌خورند.

در این بین مهدی‌قایدی بیش از همه در تیررس یکی دو تیم قطری قرار دارد اما شرایط سنی و مالی این بازیکن این را هم باید در نظر گرفت و از همان ساعات اول پس از پایان فصل فوتبالی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ باید هر لحظه منتظر شوک احتمالی جدایی قایدی از این تیم بود.

مهدی قایدی مهاجم شماره ۱۰ استقلال هنوز دو سال دیگر با این تیم قرارداد دارد و باید دید باشگاه استقلال با جدایی او موافقت میکند یا نه! … و اگر می‌کند با چه شرایطی حاضر است این بازیکن را به تیم‌های دیگر منتقل کند؛ قرضی یا قطعی؟

چندی پیش همسر مهدی قایدی در صفحه اجتماعی خودش یک استوری گذاشت و در واکنش به سوال‌های متعدد هواداران استقلال درباره رفتن یا ماندن مهدی قایدی گفته بود او دو سال دیگر با باشگاه استقلال قرارداد دارد و اگر باشگاه می‌خواهد او را ترانسفر کند تصمیم گیرنده نهایی آنها هستند. موضوعی که باز هم بسیاری از سوالات را بدون جواب باقی گذاشت و ابهامات را تشدید کرد.

اما قایدی در پایان دیدار نیمه نهایی جام حذفی (پس از بازی با گل گهر) در صحبتی کوتاه با خبرنگاران در واکنش به اینکه آیا از استقلال جدا می‌شود یا نه، گفته بود که دوست دارد در استقلال بماند تا این تیم قهرمان شود. این در واقع نشان می‌داد بدش نمی‌آید که همچنان در ایران بماند. قایدی چندی پیش هم گفته بود اگر به لحاظ مالی در ایران تامین باشد اصلاً دوست ندارد وطنش را ترک کند.

از دیگر موارد ابهام برانگیز در این مدت حرف‌های فرهاد مجیدی در نشست خبری بازی با گل‌گهر بود. جایی که گفت در صورتی موافقت می‌کند قایدی از این تیم برود که یک بازیکن شبیه او جایگزینش شود! اما آیا در کشورمان فوتبالیستی شبیه به مهدی قایدی داریم؟ در شرایطی که وزارت ورزش جذب بازیکن خارجی را ممنوع کرده، کدام فوتبالیست ایرانی شاغل در لیگ برتر یا دسته‌های دیگر شبیه مهدی قایدی فوتبال بازی می‌کند؟ شاید منظور او یاسین سلمانی فوتبالیست جوان سپاهان باشد که گفته می‌شود تا حدودی شبیه قایدی است اما آیا سپاهانی‌ها که همواره روی جوانان خود با قراردادهای چهار، پنج ساله برنامه ریزی می‌کنند راضی به جدایی سلمانی می‌شوند؟

از طرفی این را نیز باید در نظر گرفت خود مهدی قایدی دوست دارد پیشرفت کند. دوست دارد راهی لیگ‌های خارجی شود تا با مربیان مختلف خارجی مانند استراماچونی کار کند. کسی که تاثیر مستقیمش را بر فوتبالش دید. می‌خواهد با علم روز فوتبال تمرین کند تا بیش از این بتوانند استعدادهایش را بروز دهد. قطعاً باید خواست خود قایدی را هم در نظر گرفت.

موضوع مهمتر درباره رفتن یا نرفتن قایدی، بحث درآمد او از فوتبال است. مهدی قایدی در حال حاضر ۲۲ ساله است و بهترین شرایط برای جدایی از استقلال و پیوستن به تیم‌های اروپایی را دارد. شاید او با در نظر گرفتن اینکه اگر در استقلال بماند نهایتاً قراردادی ۳ تا ۵ میلیاردی می‌بندد ولی اگر به خارج برود حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان در فصل درآمد خواهد داشت، بخواهد راهی یونان، پرتغال و قطر شود. قطعاً انگیزه‌های بالای مهدی قایدی نیز در ترسیم آینده فوتبالی اش نقش به سزایی بازی خواهند کرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.