خبر مهم برای متقاضیان نهضت ملی مسکن

امکان ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن فراهم شده و متقاضیان با ورود به سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن و انتخاب گزینه خانواده های دارای سه فرزند می توانند ثبت نام کنند.

با بررسی های انجام شده، سامانه املاک و اسکان برای ثبت نام متقاضیان دارای سه فرزند بازگشایی شده و امکان ثبت نام برای آنها فراهم شده است.

با توجه به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خصوص واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوار‌ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر،  امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شده است.

بنابراین متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ است، می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس http//:saman.mrud.ir با ورود به سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن  و رفتن به قسمت سرپرستی با انتخاب گزینه خانواده های دارای سه فرزند به بالا یا قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

پس از ثبت‌نام از متقاضیان، در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، سایر اقدامات لازم حسب ضوابط و مقررات مربوطه صورت خواهد پذیرفت.

دیروز هم مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن هم اعلام کرد که خانواده‌های دارای ۳ فرزند که محل سکونت آن‌ها در شهر‌های با جمعیت زیر ۵۰۰ هزار نفر است،  یک قطعه زمین ۲۰۰ متری دریافت می‌کنند و این امکان برای افرادی که فرم ج آن‌ها قرمز هم باشد، وجود دارد.

همچنین افرادی که در شهر‌های بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند در شهر‌های اطراف یا جدید یا شهر‌های زادگاه پدر و مادر به انتخاب خودشان یک واحد مسکونی یا ۲۰۰ متر زمین بر اساس داشته‌های وزارت راه و شهرسازی دریافت می‌کنند.

با وجود اعلام جزئیات ثبت نام، اما دیروز با ورود به سامانه نهضت ملی مسکن  امکان ثبت‌نام برای خانواده های دارای سه فرزند فراهم نشده بود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.