روند بورس به سمت نوسانی شدن رفت/ شاخص کل منفی شد

امروز شنبه ۷ خرداد ماه شاخص کل بورس با افت ۱۱ هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۵۳ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۹۷ درصد کاهش داشت.

بورس امروز کاهش ۱۱ هزار و ۱۰۹ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۵۳ هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس امروز در ساعات آغازین معاملات مثبت بود اما در میانه معاملات تغییر مسیر داد و نزولی شد. همچنین در ساعات نقدینگی وارد بورس شد ولی پس تغییر مسیر شاخص خروج نقدینگی از بازار قوت گرفت.

افت شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۹۷ درصد افت داشت و به محدوده ۴۳۲ هزار و ۵۴۱ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۵۹۵ هزار و ۷۱۳ معامله به ارزش ۵۷ هزار و ۸۳ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فولاد، خودور، رمپنا، فارس، کچاد، شستا، وتجارت و خساپا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای شپنا، پارس، شپدیس، شبندر و پترول بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس کاهشی شد

در روز شنبه شاخص فرابورس با  کاهش ۹۰ واحدی به محدوده ۲۱ هزار و ۳۹۷ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۳۶۱ هزار ۵۴۲ معامله بود.

امروز نمادهای وسپهر، هرمز، آریا، ارفع، فرابورس، غصینو و شرانل بیشترین تاثیر منفی و نمادهای فغدیر، ددانا، دماوند و خدیزل نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای ددانا، کرمان، بجهرم، فزر، بپیوند، فرابورس و وسپهر نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۶۳  نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافت و ۲۵۹ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

نمادهای سآبیک و بمپنا صدرنشین ورود پول حقیقی‌ها بودند و نمادهای وبملت و ملی بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها را ثبت کردند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.