بارش‌های پراکنده در برخی مناطق/ افزایش دمای تهران به ۳۹ درجه

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش های پراکنده در برخی مناطق کشور از افزایش دمای هوای تهران به ۳۹ درجه طی امروز خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور امروز در برخی مناطق استان‌های واقع در نوار ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین امروز در جنوب غربی و نوار شرقی کشور به خصوص در ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید پیش بینی شده که در برخی مناطق باعث خیزش گرد و خاک خواهد شد.

فردا شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ در اکثر مناطق کشور از جوی آرام و آسمان صاف پیش‌بینی می‌شود. یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای دوشنبه و سه شنبه با عبور تراز میانی جو در شمال استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

برای استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی شده است همچنین از امروز مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

حداکثر دمای امروز تهران به ۳۹ درجه بالای صفر می رسد و آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری در برخی همراه با وزش باد پیش بینی شده است. بررسی نقشه هواشناسی حاکی از آن است که روند کاهش دما در پایتخت تا سه‌شنبه هفته آینده ادامه دارد و در اواسط هفته حداکثر دما به ۳۶ درجه خواهد رسید

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.