امیرحسین زارع به برنز المپیک توکیو رسید

نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران با شکست حریفی از چین به مدال برنز المپیک توکیو دست یافت.

در جریان رقابت دیدار رده بندی وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک‌ توکیو، امیرحسین زارع آخرین نماینده ایران در این رقابت ها، برای کسب مدال برنز المپیک مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال های نقره و برنز جهان از چین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز المپیک شد.

در این وزن استیوسن کشتی گیر ۲۱ ساله آمریکایی که موفق به شکست ۸ بر صفر طاها آکگل قهرمان جهان و المپیک از ترکیه شده است و گنو پتریاشویلی دارنده ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک دیدار فینال را برگزار می کنند.

زارع پیش از این در دور اول مقابل الکساندر خوتسیانویسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین ۷ بر صفر به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز برابر اگزون شالا از کوزوو در مدت زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقهور تجربه بالای گنو پتریاشویلی دارنده ۳ مدال‌ طلای جهان و یک برنز المپیک از گرجستان شد و با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران که با ۶ سهمیه کامل و با سرمربیگری غلامرضا محمدی عازم المپیک توکیو شده بود، با یک مدال نقره حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و یک برنز امیرحسین زارع در سنگین وزن به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شد و مرتضی قیاسی در ۶۵، مصطفی حسین خانی در ۷۴ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفتند.

حذف این ۳ کشتی گیر ایران در حالی رخ داد که قیاسی فقط یک برد مقابل تونس به دست آورد اما حسین خانی و محمدیان بدون کسب پیروزی و در همان دور نخست به ترتیب با شکست مقابل کشتی گیران آمریکا و گرجستان خیلی زود از دور رقابت ها کنار رفتند.

هدایت تیم ملی کشتی آزاد ایران در این رقابت ها بر عهده غلامرضا محمدی بود و محسن کاوه نیز مدیریت فنی تیم ملی را بر عهده داشت.

پیش از این کشتی فرنگی ایران با ۵ فرنگی کار اعزامی به المپیک، با یک طلای محمدرضا گرایی و یک برنز محمدهادی ساروی به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.