اشک‌های تلخ مسی در جشن خداحافظی با بارسلونا +عکس و ویدئو

لیونل مسی در کنفرانس خبری خداحافظی با بارسلونا، از دلایش برای ترک این تیم، مقصد بعدی و حسی که درباره جدایی بعد از دو دهه همراهی دارد، صحبت کرد.

لیونل مسی فوق‌ستاره آرژانتینی امروز با حضور در محل باشگاه بارسلونا به صورت رسمی از جمع کاتالان‌ها جدا شد و در کنفرانس خبری‌ای به این منظور شرکت کرد.

مسی در بدو حضورش در سالن کنفرانس اشک ریخت و همه را تحت‌تأثیر قرار داد. او در ابتدای صحبت‌هایش گفت: کل زندگی‌ام را اینجا بوده‌ام و برای این خداحافظی آمادگی ندارم. با آن‌همه سختی سال گذشته نمی‌خواستم بمانم، اما امسال فرق داشت. ما می‌خواستیم بمانیم؛ بیش‌تر از همه خودم و خانواده‌ام. از ۱۳ سالگی در بارسلونا حضور داشته‌ام و حالا بعد از ۲۱ سال با همسرم و فرزندان کاتالان-آرژانتینی می‌روم. شکرگزار هستم، از همه‌چیز و همه‌کس.

مسی در ادامه گفت: «همه‌چیز در باشگاه به من کمک کرد تا بزرگ بشوم. همه‌چیزم را برای باشگاه دادم، از روز اول تا الان. حقیقت این است که من می‌روم و شکرگزار همه کسانی هستم که کمکم کردند. نمی‌دانستم چه چیزی بگویم، چرا که فکر نمی‌کردم روزی خداحافظی کنم و به آن فکر نکرده بودم. این فصل نتوانستیم مقابل چشمان هواداران بازی کنیم؛ به‌خاطر پاندمی کرونا و این خیلی سخت بود که یک سال و نیم آن‌ها را نبینم و الان هم بدون دیدن آن‌ها می‌روم. یک روز برمی‌گردم و به باشگاه برای بهترین شدن کمک می‌کنم.

در ادامه مسی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

بهترین خاطره‌اتت از باشگاه چیه؟
خیلی چیزها هستند، چیزای خوب، بد. نمی‌شود یکی از آن‌ها را انتخاب کرد ولی روزی که اولین بازی‌ام برای باشگاه را انجام دادم. تحقق رویای من بود.

این روزهای اخیر، همه در شوک بودن وقتی از تعطیلات آمدی و شنیدی که قراردادت تمدید نمی‌شود واکنشت چه بود؟
این چیزی بود که لاپورتا گفت، حرف اضافه‌ای ندارم…

لاپورتا گفت که باشگاه همه تلاشش  کرده برای تو؟
اونا بخاطر لالیگا نمی‌توانستند قراردادم را تمدید کنند، اما چیزای زیادی شنیدم، ولی ما همه کار کردیم. پارسال نمی‌خواستم بمانم، ولی امسال چرا.

این چند روز چه احساسی داشتی؟
چیزای زیادی به ذهنم خطور کرد و در همین مدت زمان، نمی‌توانستم فکر کنم که چه بگویم. تو این موقعیت قرار گرفتن، عوض شدن کل زندگی‌ام. قرار است دوباره شروع کنیم، یک تغییر. تغییر بزرگ برای خانواده‌ام، چون فک میکردیم قراره بمونیم. ما باید قبول کنیم، سخته اما جلو میریم

پاریس اولین تیمی است که برای انتقالت به ذهن می‌آید. کجا میروی؟
یکی از تیم‌هاست. تلفن من خیلی زنگ خورده و باشگاه‌های زیادی من را خواسته‌اند، هنوز چیزی رسمی نشده و باید فکر کنم.

از میراثت چه چیزی برای بارسا می‌ماند؟
من ارزش پوشیدن لباس بارسا را می‌فهمم. من در زمین بازی کردم، من می‌خوام اونا هرطوری که می‌خواهند من را یادم بیارند. جام‌هایی که بردیم و ما خیلی سختی نکشیدیم، ولی از آن‌ها یاد می‌گیریم. خاطرات خوبی دارم و همه آن‌ها در ذهنم می‌ماند

سخت‌ترین زمان دوران حرفه‌ای‌ات است؟
بله دقیقاً. من خیلی سختی کشیدم، شکست خوردیم، ولی هیچکدامش مثل این نبودند. قرار نیست دیگه برگردم به زمین و باشگاه و خیلی سخت است.

بارسا بدون تو چه سرنوشتی خواهد داشت؟
بارسا یکی از بهترین‌ تیم‌های دنیاست، یکی از بهترین ترکیب‌های دنیا را دارد. بازیکن‌های زیادی در آینده خواهند آمد و باشگاه زنده می‌ماند. هرکسی که می‌آید باید روزی هم برود. اولش شاید  عجیب باشد، ولی بعد از آن درست خواهد شد.

عکس‌هایی از کوپادل‌ری بود، در خانه‌ات با بازیکنان آرژانتین جشن گرفته بودی. چه زمانی برای جدایی تصمیم گرفتی؟
نه ما چای خوردیم فقط. کی تصمیم گرفتم که نمی‌مونم؟ لاپورتا رو دیدم، ما حرف زدیم، غذا خوردیم و اون گفت که لئو یه سری مشکلاتی واسه ادامه کار هست و چیزی که اتفاق افتاد، افتاد. من قرار نیست زیادی به آن فکر کنم، ولی چیزی بود که شد.

منتظر خداحافظی از نوکمپ با حضور هواداران هستی؟ قبول می‌کنی در آینده چنین اتفاقی بیفتد؟
آره ولی دیگه مثل الان که دارم میرم نیست. من برای این هوادارا، برای همه‌چیز پایم.

فکر میکنی هواداران می‌توانند به بازگشتت امید داشته باشند؟
نه، دیگر شدنی نیست. همه‌چیز اوکی بود، ولی به یک‌باره به هم ریخت. همیشه صادق بودیم، از طرف من که بودیم حتماً. هیچوقت سعی نکردم کسی را گول بزنم.

خاویر تباس در این موضوع دخیل بود و چی داری بهش بگی؟
نمی‌دانم. چیزی راجع‌به ایشان نمی‌دانم، ولی به خاطر لالیگا و به خاطر باشگاه و وام لالیگا، نشد که بمانم. ما صحبت کردیم ولی من مشکلی با آن ندارم.

چی شد وقتی اخبار را شنیدی؟
خیلی سخت بود، هنوزم دارم سعی می‌کنم با خودم حلش کنم. هنوز هم راجب این مسائل حس خیلی بدی دارم ولی موضوع اصلی این است که من به فوتبال بازی کردن ادامه می‌دهم.

تو هم الان یکی از رقبای بارسلونا خواهی شد. این چه حسی به تو می‌دهد؟
بازیکن‌های بارسا می‌دانند که من بازیکن خوبی هستم و رقابت می‌کنم. می‌خواهم به دنی آلوس هم تبریک بگویم که مدال المپیک را برد. و این هم ذهنیت من است. من می‌خواهم ببرم و مردمی که من را می‌شناسند، بدانند به تیمی می‌روم که با بارسا رقابت کنم. نمی‌خواستم بروم، ولی باید برنده باشم.

آن عکست با بازیکنان پاری‌سن‌ژرمن تصادفی بود؟
همه به من می‌گفتند بیا پاریس، من داشتم می‌خندیدم چرا که آن زمان با بارسلونا توافق کرده بودم.

گفتی می‌خواهی ادامه بدهی و بجنگی. چه باشگاهی می‌تواند تو را به خدمت بگیرد؟
مشخص نیست، ولی به وضعیت فیزیکی من بستگی دارد. الان هم مصدومیتی ندارم و باید ببینم چه خواهد شد.

این ۲۱ سال داستانی عاشقانه بود. به نقطه‌ای رسیدی که بگویی به هر قیمتی می‌مانم؟
بله، جنگیدم ولی نتوانستم بمانم. چیزی نبود که من بتوانم انجام دهم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.