دختر علی سلیمانی جای پدر را گرفت

همسر و دختر زنده یاد علی سلیمانی با حضور در تلویزیون از شور زندگی این هنرمند گفتند و اینکه این شور را به همه انتقال می داد. فرزندش هم نمایشنامه‌ای که علی سلیمانی هر سال پنجم ماه صفر (که منسوب به حضرت رقیه (س) است) اجرا می کرد را بازخوانی کرد.

اولین قسمت از فصل دوم برنامه «جاذبه» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا صابونی و اجرای صابر خراسانی شنبه شب ۲۷ شهریورماه ساعت ۲۱ از شبکه افق پخش شد.

این برنامه در اولین شب میزبان سهیلا جوادی و سبا سلیمانی، همسر و دختر مرحوم علی سلیمانی بود. علی سلیمانی یک ماه پیش بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

سهیلا جوادی که گریمور، طراح صحنه و مجری است در ابتدای صحبت‌های خود گفت: ما اوایل زندگی هیچ نداشتیم، تلاش کردیم و همه چیز را باهم ساختیم. سختی زیاد داشتیم اما خیلی از آن لذت بردیم. زندگی خوبی داشتیم.

سبا سلیمانی ادامه داد: نمی‌توانم بگویم از فوت پدرم ناراحت نیستم اما من ۲۲ سال از حضورش لذت بردم؛ از این بابت خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم. پدرم همیشه می‌گفت که من نوجوان درون دارم و این کاملا قابل مشاهده بود. همیشه کنجکاو و فعال بود. همیشه حضورش همراه با شلوغی و نشاط بود. خانه بعد از او خیلی سوت‌وکور شد.

جوادی با اشاره به این‌که مرحوم سلیمانی، همیشه شاد و به زندگی خوش‌بین بود، بیان کرد: وقتی یک نفر مدام خوشحال است نمی‌توان گفت که هیچ غمی ندارد؛ اما علی، حُسن بزرگی داشت و همیشه می‌گفت از لحظه استفاده کنید و به همه انرژی مثبت بدهید. ما هم تلاش می‌کنیم که مانند او باشیم. علی شور زندگی داشت و آن را به همه انتقال می‌داد همچنین او فوق‌العاده آدم فروتنی بود.

او درباره نحوه ابتلا مرحوم سلیمانی به کرونا توضیح داد: سرکار بود و ساعت ۱۰ شب برگشت. تب داشت. فردا صبح هر سه تست دادیم و مثبت شد. تا روز هفتم علی حالش خوب بود، اما ناگهان اکسیژن خونش پایین آمد. اسکن ریه گرفتیم که ۸۰ درصد ریه‌اش درگیر شده بود. در آی‌سی‌یو بستری شد. ما خانه بودیم که از بیمارستان به ما زنگ زدند و گفتند که ایست قلبی کرده است اما احیاءاش کرده‌اند؛ به سختی دارو برایش پیدا کردیم و به هوش آمد. یک روز و نیم حالش خوب بود اما دوباره اکسیژن خونش افت کرد و مجدد ایست قلبی کرد و دیگر برنگشت. این سخت‌ترین امتحان زندگی من بود. خیلی سخت است.

سبا سلیمانی افزود: پدر من تنها کسی نبود که حیف شد. خانواده‌های زیادی مثل ما داغدار شدند.

در ادامه برنامه سبا سلیمانی، قسمتی از نمایشنامه‌ای که مرحوم سلیمانی هر سال پنجم ماه صفر (که منسوب به حضرت رقیه است) اجرا می‌کرد را خواند.

او بعد از اجرای متن گفت: پدرم عاشق اهل بیت (ع) به ویژه امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع) بود و آن‌ها را الگوی خودش قرار داده بود. معتقد بود، همیشه زندگی آن‌طور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. خدا بهتر از ما می‌داند که چه چیزی مناسب‌تر است. من بابت مرگ پدرم هم به همین حرف استناد می‌کنم. من و مادرم در این موضوع تسلیم خدا شدیم چون خدا بد بنده‌اش را نمی‌خواهد. با این که پدرم را به خاک سپردیم اما او را همیشه حس می‌کنیم.

همسر زنده یاد سلیمانی در پایان گفت: علی همیشه دوست داشت شهید شود. بعضی از آدم‌ها شاید به ظاهر شهید نباشند اما من فکر می‌کنم علی شهید است.

«جاذبه» تولید مشترک شبکه افق و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است که هر شب ساعت ۲۱ از شبکه افق پخش می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.